Traukiasi VMI Kontrolės departamento direktorius Marius Žemgulis
Vals­ty­bi­nės mo­kes­čių ins­pek­ci­jos (VMI) Kon­tro­lės de­par­ta­men­to di­rek­to­rius Ma­rius Žem­gu­lis trau­kia­si iš par­ei­gų.

M. Žemgulis BNS sakė, kad iš pareigų traukiasi šalių susitarimu, o trečiadienis bus jo paskutinė darbo diena VMI.

„Atėjo laikas pokyčiams. Valstybės tarnybai atidaviau 23 metus, noriu pabandyti kažką kitą, daugiau privatų sektorių“, – BNS sakė M. Žemgulis.

Jis teigė kol kas nenorintis komentuoti, ar bandys kurti savo verslą, aš ieškos samdomo darbo.

„Minčių yra įvarių (...) Šiuo metu ketinu pailsėti, tikrai jokių judesių pusantro mėnesio nebus“, – tvirtino M. Žemgulis.

VMI atstovė spaudai Rūta Asadauskaitė BNS informavo, kad M. Žemgulio pasitraukimo iš užimamų pareigų prašymą VMI vadovė patenkino pirmadienį.

„Jis nurodė asmenines tokio sprendimo priežastis. Nuo spalio 5 dienas šias pareigas laikinai eis Eglė Ramanauskienė, VMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja, šiose pareigose dirbanti nuo 2012 metų“, – komentare BNS nurodė R. Asadauskaitė.

Pasak jos, sprendimas dėl konkurso į Kontrolės departamento direktorius pareigas kol kas nėra priimtas.

R. Asadauskaitė taip pat teigė, kad VMI nėra gavusi pranešimų apie teisėsaugos institucijų atliekamus tyrimus M. Žemgulio atžvilgiu. Tokios informacijos teigė neturintis ir M. Žemgulis.

„Bent jau aš tikrai nežinau tokio dalyko. O jei yra kažkoks slaptas ar neviešas tyrimas, tai aš šito tikrai nepakomentuosiu“, – BNS sakė M. Žemgulis.

Nuo 1995 metų VMI dirbtantis M. Žemgulis Kontrolės departamento direktoriumi tapo 2016 metų lapkričio 1 dieną, anksčiau jis yra dirbęs Vilniaus apskrities VMI. M. Žemguliui dirbant Vilniaus apskrities VMI Kontrolės departamento direktoriumi buvo pasirašyti mokestiniai susitarimai su dalimi vienos didžiausių Lietuvoje verslo grupių VP grupė akcininkų. Šiais susitarimais buvo gerokai sumažintos verslininkams papildomai priskaičiuotos mokesčių sumos.