Tapti prezidentu svajoja ir Artūras Zuokas
Bu­vęs Vil­niaus me­ras Ar­tū­ras Zuo­kas sa­vo­tiš­kai už­si­mi­nė apie no­rą da­ly­vau­ti Lie­tu­vos pre­zi­den­to rin­ki­muo­se 2019 me­tais. Jis į so­cia­li­nius tink­lus įdė­jo vaiz­do įra­šą šia te­ma.

Buvęs Lietuvos sostinės meras, Lietuvos Laisvės sąjungos pirmininkas A. Zuokas socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė vaizdo įrašą, kaip jis vaikšto prie prezidentūros. Vaikšto ir kalba: „Prezidentūra... Kaip gražu... Gera vieta geriems darbams... Būsimieji mano darbo rūmai... 2019.“

Šis įrašas per pirmas keturias valandas sulaukė beveik keturis tūkstančius peržiūrų, beveik du šimtus reakcijų – nuo „patinka“, „širdutės“ iki „šypsenėlės“, beveik 40 komentarų – nuo palaikymo iki humoristinių ir 13 pasidalijimų.

„Gera vieta geriems darbams“

Prie vaizdo įrašo yra trumpas komentaras, pakartojantis pasakytą mintį: „Gera vieta, geriems darbams.“

Kad ir ką norėta pasakyti šiais žodžiais, jie asocijuojasi su kadaise A. Zuoko pasakyta ir labai nuskambėjusia fraze: „Teistas už gerus darbus.“

Teistumas A. Zuokui buvo panaikintas 2009 metų lapkričio 13 dieną. Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas tada konstatavo, kad bausmė atlikta, tai yra 12.5 tūkst. litų dydžio baudą A.Zuokas sumokėjo, yra suėję pusė įstatymo nustatyto teistumo termino, naujų nusikalstamų veikų per šį laikotarpį parlamentaras nepadarė, pareiškėjo veikla ir elgesys leidžia daryti išvadą, kad bausmės tikslai pasiekti, todėl teistumas naikintinas. Nuteistas jis buvo 2008 metų metų kovo 20 dieną – pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo papirkti buvusį sostinės tarybos narį Vilmantą Drėmą.

Sėkmės ir nesėkmės rinkimuose

A. Zuokas jau yra dalyvavęs Lietuvos prezidento rinkimuose. Laimė jis bandė laimę 2014 metais, bet nepateko į antrą turą – liko antras nuo galo su 5,22 proc. balsų.

Vilniaus meru jis buvo tapęs 2000, 2003 ir 2011 metais.

Apie tai, dalyvaus 2019 metų Lietuvos prezidento rinkimuose jau pareiškė Seimo narys Naglis Puteikis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis.

Svarstant apie būsimus prezidento rinkimus girdimos ir diplomato Vygaudo Ušacko bei Lietuvos parlamentarės Aušros Maldeikienės pavardės.

Kaip rašė LŽ, apklausų duomenimis, jei prezidento rinkimai būtų rengiami šiais metais daugiausiai šansų turėtų premjeras Saulius Skvernelis bei Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Nemažo rinkėjų palaikymo sulauktų ir SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda bei europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.