Svajonė „valstybinės vaistinės“ – pildosi
Sei­mas svars­tys dvie­jų „vals­tie­čių“ ly­de­rių siū­ly­mą įtei­sin­ti vals­ty­bi­nes vais­ti­nes – į jas bū­tų pert­var­ky­ti da­bar li­go­ni­nė­se ar po­lik­li­ni­ko­se esan­tys vais­tų san­dė­liai. To­kios vais­ti­nės ga­lė­tų veik­ti ir ša­lia pri­va­čių vais­ti­nių gy­dy­mo įstai­go­se.

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais siekiama liberalizuoti vaistų prekybą gydymo įstaigose. Už balsavo 62, prieš – 16, susilaikė 13 parlamentarų.

Opozicijai paprašius Vyriausybės išvados, Seimas siūlymą atmetė.

Sveikatos reikalų komiteto narys socialdemokratų darbo frakcijos atstovas Antanas Vinkus prognozavo, kad tokios vaistinės bus naudingos žmonėms.

„Pagerins žmonių apsirūpinimą vaistais patrauklesne kaina ir per trumpesnį laiką“, – teigė jis.

Viena pataisų autorių Agnė Širinskienė. Ji mano, kad tokios vaistinės „puikiai išsilaikys“: „Steigimui (vaistinių – BNS) lėšų nereikės“.

Tačiau Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas su tuo nenorėjo sutikti. Pasak jo, dabar ligoninių vaistinėse dirbantys žmonės „teturi po etatą ar po pusę etato“.

„Reikės priimti po kelis žmones, lėšų tikrai reikės“, – tikino parlamentaras.

Be kita ko, jis prognozavo, kad dėl tokių valstybinių vaistinių veiklos vaistai gali brangti įprastose vaistinėse.

Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė anksčiau yra tvirtinusi, kad valstybinių vaistinių būtinybės nėra, nes jau dabar ligoninių patalpose ar šalia veikia po kelias vaistines, todėl jų konkurencija yra didelė.

Pasak jos, ligoninių vaistinės nuo įprastų labai skiriasi, joms taikomi skirtingi vaistų laikymo reikalavimai, todėl paversti jas įprastomis vaistinėmis reikės daug investicijų.

Pataisos, kurias teikia „valstiečiai“ Ramūnas Karbauskis ir A. Širinskienė, siūlo ligoninių vaistinėse nuo kitų metų sausio vaistus ir vaistines prekes išduoti ne tik jose gydomiems pacientams, o visiems – ir atėjusiems „iš gatvės“.