STT užkliuvo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro viešieji pirkimai
Ket­vir­ta­die­nį Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos dar­buo­to­jai lan­kė­si Už­kre­čia­mų­jų li­gų ir AIDS pa­tal­po­se.

Kaip BNS nurodė STT atstovė spaudai Renata Endružytė, tarnybos pareigūnai dalį dokumentų iš ULAC paėmė ketvirtadienį. „Gavus SAM kreipimąsi dėl portale 15min.lt pateiktos informacijos, vakar STT pareigūnai paėmė iš ULAC dokumentus, kurie reikalingi tikslinant aplinkybes, įvardintas kreipimesi“, – sakė R. Endružytė. STT atstovė pabrėžė, kad ikiteisminis tyrimas nėra atliekamas, tai nėra procesinė prievartos priemonė – krata ar dokumentų poėmis. Ji neatmetė, kad patikrinus dokumentus, toliau tikslinant aplinkybes administracine tvarka gali būti apklausiami ir ULAC darbuotojai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praėjusią savaitę pranešė, jog kreipsis į teisėsaugą po paskleistos informacijos apie buvusio ULAC darbuotojo kaltinimus įstaigos vadovui Sauliui Čaplinskui, kuris esą vertė darbuotojus klastoti finansinius dokumentus.

Ministras Aurelijus Veryga praėjusią savaitę sakė, kad žada spręsti dėl S. Čaplinsko tinkamumo eiti pareigas, kai baigsis jo nedarbingumas.

Dėl S. Čaplinsko galimybių tęsti darbą klausimas iškilo paviešinus „Dokumentikos namų“ filmavimo grupės užfiksuotus S. Čaplinsko kontroversiškus pasisakymus apie infekuotuosius ŽIV.

S. Čaplinskas portalui delfi.lt teigė norėjęs atskleisti visuomenės požiūrį ir sakė, kad frazės ištrauktos iš konteksto, tačiau atsiprašė už netinkamą palyginimą. Paviešinus šią istoriją, S. Čaplinskas buvo nepasiekiamas ir kitą dieną pasiėmė nedarbingumo pažymėjimą dėl ligos, jis pratęstas iki antradienio.