STT sulaikė NMA Teisės departamento direktorių Tautvydą Jakutį
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­ba (STT) su­lai­kė Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros (NMA) Tei­sės de­par­ta­men­to di­rek­to­rių Taut­vy­dą Ja­ku­tį.

Kaip informuoja STT, direktoriui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir kyšininkavimo.

2014 metais STT pareigūnai atliko ikiteisminį tyrimą dėl kito NMA departamento vadovo korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, 2015-ųjų kovą Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad buvęs NMA Kontrolės departamento direktorius Vygintas Dūda reikalavo iš NMA darbuotojo 10 tūkst. litų (beveik 3 tūkst. eurų) kyšio ir dalį šios sumos priėmė.

Žiniasklaida vasarį taip pat skelbė, kad žemės ūkio ministrą Bronių Markauską pasiekė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) raštas su informacija apie ministerijai pavaldžios NMA darbuotojų, tarp jų ir direktoriaus Eriko Bėronto, galimą piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.

Remiantis raštu, agentūros darbuotojai galėjo perduoti konfidencialią informaciją su Seimo nariu, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoju Viktoru Rinkevičiumi susijusiai įmonei „Biržų žemtiekimas“, kuriai šiuo metu vadovauja buvęs NMA vadovas Saulius Silickas.

Sausio pabaigoje FNTT apklausė E. Bėrontą ir atliko kratas Nacionalinėje mokėjimo agentūroje. Tuomet B.Markauskas teigė, kad teisėsauga tiria S.Siliciko administruotus projektus.

NMA pranešė, kad Teisės departamento direktorius, kuriam buvo pateikti įtarimai, nedelsiant nušalintas nuo užimamų pareigų. Taip pat yra pradėtas vidinis NMA tyrimas.