Sprendimą dėl neklusnių „socdemų“ Gintautas Paluckas žada kitą savaitę
Ga­lu­ti­nius spren­di­mus dėl par­ti­jos va­liai ne­pak­lu­su­sių ir lik­ti su „vals­tie­čiais“ nu­spren­du­sių po­li­ti­kų so­cial­de­mo­kra­tų par­ti­jos val­dy­ba pri­ims po sa­vai­tės, sa­ko Lie­tu­vos so­cial­de­mo­kra­tų par­ti­jos (LSDP) pir­mi­nin­kas Gin­tau­tas Pa­luc­kas.

„Taryba šaukti siūloma ne šį, o kitą savaitgalį, t.y. šeštadienį. Sprendimų nepriiminėjome, nes nebuvo dėl ko spręsti – visi reikalai dabar Etikos komisijoje“, – BNS ketvirtadienį po partijos valdybos posėdžio sakė politikas.

Taryba sprendimą priims sulaukusi LSDP Etikos ir procedūrų komisijos išvadų – komisija rinksis šį šeštadienį.

Anot G.Palucko, valdybos posėdyje ketvirtadienį nedalyvavo nė vienas iš trijų šiam organui priklausančių parlamentarų, kurie apsisprendė likti su valdančiaisiais „valstiečiais“, t.y. frakcijos seniūnas Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas ir Algirdas Butkevičius.

Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius BNS sakė dar antradienį sakė sulaukęs frakcijos atstovų atsiliepimo į skundus, tačiau jie pozicijos nekeičia. Dar anksčiau konstatavusi, kad priešindamiesi partijos valiai politikai pažeidė LSDP statutą, komisija savaitgalį turėtų pasiūlyti ir nuobaudas politikams. Į posėdį kviečiami už koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) balsavę partijos nariai.

Rugsėjo 25 dieną už tai balsavo devyni Seimo socialdemokratai: Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas. Keturi – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas – buvo prieš. Julius Sabatauskas susilaikė, o dar trys Seimo socialdemokratai posėdyje nedalyvavo.

Pagal LSDP statutą, jiems gali būti skiriama pastaba, papeikimas arba jie gali būti šalinami iš partijos.