Socialdemokratų vadovas neatmeta, kad Mindaugas Sinkevičius liks Vyriausybėje
So­cial­de­mo­kra­tų pir­mi­nin­kas Gin­tau­tas Pa­luc­kas svars­to, kad at­sis­ta­ty­di­ni­mo par­eiš­ki­mą par­ašęs ūkio mi­nis­tras Min­dau­gas Sin­ke­vi­čius ga­liau­siai ga­li lik­ti dirb­ti Vy­riau­sy­bė­je.

G. Palucko teigimu, tokį sprendimą gali paskatinti Seimo socialdemokratų sprendimas tęsti bendradarbiavimą su „valstiečiais“, nepaisant partijos tarybos sprendimo trauktis iš koalicijos.

„Net neabejoju, kad ministras pirmininkas gali būti patenkintas dalies frakcijos sprendimu toliau dirbti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcija. Ir tai gali būti šio sprendimo frakcijos dalies pasekmė, kad Mindaugas lieka eiti savo pareigas. Nežinau, ar politiškai tai būtų pats geriausias sprendimas Mindaugui, jis savo ruožtu padarė tai, ką sakė: pateikė pareiškimą, o kaip elgsis S. Skvernelis, kokia bus įtaka tolimesniems procesams, jo karjerai – ateities klausimas“, – žurnalistams sakė G. Paluckas.

G.Paluckas sakė, kad „visiškai logiška“, jog poste liekančiai socialdemokratų deleguotai Mildai Vainiutei negalioja partijos sprendimai, tačiau kritikavo ją, jog ji „išvalė savo politinę komandą nuo socialdemokratų“.

„Kaip socialdemokratų ministrė ji nuveikė, švelniai tariant, labai mažai, tuo tarpu jos vadovaujamos organizacijos ir šiandien yra be vadovų“, – teigė jis.

Jis sakė gerbiantis trečiąjį socialdemokratų ministrą Liną Linkevičių, kuris, nepritardamas traukimuisi iš koalicijos, nusprendė likti poste, bet trauktis iš partijos.

LSDP taryba savaitgalį nusprendė trauktis iš koalicijos, bet pirmadienį pranešta, kad socialdemokratų frakcija Seime nusprendė tęsti bendradarbiavimą su „valstiečiais“. Už tokį susitarimą balsavo 10 frakcijos narių iš 17.

„Tai yra pseudokoalicija, kuri abejingų partijos viduje tikrai nepalieka“, – taip partijos valiai paprieštaravusius kolegas įvertino G. Paluckas.