Socialdemokratai kandidatus į ministrus slepia po skverneliu
Val­dan­čio­sios Lie­tu­vos so­cial­de­mo­kra­tų dar­bo (LSDD) frak­ci­ja į tei­sin­gu­mo mi­nis­trus teiks tris kan­di­da­tus, pa­skel­bė frak­ci­jos se­niū­nas And­rius Pa­lio­nis.

„Teiksime tris kandidatūras“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė jis.

Andrius Palionis teigė pavardžių neatskleisiantis, nes tai premjero prerogatyva.

A. Palionis teigė pavardžių neatskleisiantis, nes tai premjero prerogatyva. Jis tepasakė, kad visi trys kandidatai nėra Seimo frakcijos nariai, du iš jų – teisininkai, vienas – politikas, anksčiau ėjęs viceministro pareigas.

Pasak A. Palionio, būsimi kandidatai planuoja tapti kuriamos LSDD partijos nariais.

Kandidatūras su Vyriausybės vadovu žada aptarti dar ketvirtadienį, tvirtino A. Palionis.

LSDD frakcijos narė, Seimo vicepirmininkė Irena Šiaulienė tvirtino, kad patys kandidatai dar nežino, kad jie siūlomi į ministrus.

Parlamentarė teigė, kad tai visuomenei žinomi asmenys.

„Jie nėra ištraukti iš nežinia kur. Kadangi tik šiandien frakcija susirinko, mes drįsome žinodami juos minėti, jie taip pat nėra informuoti“, – sakė I. Šiaulienė.

LSDD frakcijai priklauso buvęs teisingumo ministras Juozas Bernatonis, tačiau, pasak I. Šiaulienės, jis atsisakė antrą kartą kandidatuoti į ministrus.

„Juozas nuleido kaip ir juokais, sako: aš jau buvau, viską, ką galėjau ten padariau, man reikėtų eiti į kitą sferą, štai jeigu į kultūrą– galbūt. Atsakymai buvo tokie“, – tvirtino I. Šiaulienė.

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė norįs, kad naujas Teisingumo ministerijos vadovas būtų paskirtas kuo greičiau.

„Norisi, kad tie sprendimai būtų kuo greitesni, nes ministerijai reikia nuolatinio vadovo, tačiau perskubėti irgi negalima, nes iššūkis, kas betaptų teisingumo ministru, yra didžiulis“, – teigė jis.

Kita vertus, Vyriausybės vadovas neatmetė, kad rinksis ne tik iš Socialdemokratų darbo frakcijos pasiūlytų kandidatų.

„Siūlys ministras pirmininkas. Nėra čia tokių postų, jų (koalicijos partnerių – BNS) ar mūsų, kalbant apie frakcijų koaliciją, kuri yra. Visa Vyriausybė yra valdančiosios daugumos Vyriausybė ir mes ieškome geriausių žmonių ir nežiūrime, kaip ir nežiūrėjome anksčiau, į partinę priklausomybę“, – tvirtino S. Skvernelis.

„Taip, kandidatus pasiūlys ir mūsų partneriai ir manau, jei tarp jų bus žmogus ar žmonės, kurie gali kandidatuoti, aš su jais kalbėsiuosi. Procedūra bus atlikta, kaip ir buvo formuojama Vyriausybė, t. y. ministro pirmininko ir prezidentės (sprendimu – BNS)“, – pridūrė jis.

Tuo metu A. Palionis tvirtino, kad premjeras pasiūlė būtent LSDD frakcijai teikti savo kandidatą.

I. Šiaulienė sakė, kad šiuo klausimu frakcija nebus užsispyrusi.

„Mes suprantame, kad dirbame koalicijoje, taip nėra, kad mes užsispyrę teiksime šitą, o premjeras užsispyręs teiks šitą“, – teigė ji.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė iš posto pasitraukė antradienį po prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos. Šalies vadovė pareiškė, kad M. Vainiutė nesusitvarko su pareigomis ir „demonstruoja politinį neįgalumą“.

Taip prezidentė reagavo į Teisingumo ministerijos audito darbuotojos Rasos Kazėnienės pranešimą, kad teisingumo viceministras Raimondas Bakšys girdint ministrei priešinosi iniciatyvai kreiptis į teisėsaugą dėl Pravieniškių pataisos namų audito metu surinktos medžiagos. R. Bakšys kaltinimus neigė, bet atsistatydino.

M. Vainiutę į teisingumo ministres delegavo Socialdemokratų partija, kai dar priklausė valdančiajai koalicijai.

Vyriausybės narius ministro pirmininko teikimu skiria ir atleidžia prezidentė.