Skandalo įkarštyje Bronius Markauskas pasiėmė atostogų
Su­lau­kęs kri­ti­kos dėl šei­mos ūki­nin­ka­vi­mo sve­ti­muo­se že­mės skly­puo­se, že­mės ūkio mi­nis­tras Bro­nius Mar­kaus­kas iš­ei­na dvie­jų die­nų at­os­to­gų. Mi­nis­tro at­sto­vas ne­atsk­lei­džia, ko­dėl B. Mar­kaus­kui pri­rei­kė at­os­to­gų.

„Jis paprašęs yra rytoj ir poryt trumpų atostogų“, – BNS sakė ministro atstovas spaudai Remigijus Bielinskas.

Jo teigimu, premjeras B. Markauskui jau suteikė prašytų atostogų ketvirtadienį ir penktadienį.

Vyriausybės spaudos tarnyba BNS pranešė, kad premjeras potvarkį dėl B. Markausko atostogų pasirašė antradienį, ministrą pavaduos aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Su B. Markausku BNS kol kas nepavyko susisiekti.

B. Markauskas antradienį pranešė, kad jo šeima praėjusį savaitgalį nutarė parduoti karvių ūkį Klaipėdos rajono Trušelių kaime ir taip išvengti interesų konflikto.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį tvirtino, kad ministras pateko į konfliktinę situaciją reputacijos požiūriu. Tačiau valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime veikiausiai palaikytų savo deleguotą ministrą B. Markauską.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį Seime žurnalistams pakartojo nematąs pagrindo žemės ūkio ministrui trauktis. Tačiau, anot jo, B. Markauskas „turi susitvarkyti“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė šią savaitę pareiškė, jog piktnaudžiavimo šešėliai, krintantys ant B. Markausko, kompromituoja ne tik jį, bet ir visą Vyriausybę.

Portalas 15min.lt rašė, jog B. Markausko motina Sofija Markauskienė 5–6 metus keliais sklypais Klaipėdos rajone naudojasi be savininkų leidimo. Vienas žemės savininkų teigė pats mokantis žemės mokestį ir nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. Tuo metu, pasak portalo, B. Markausko motina už šiuos sklypus iš Nacionalinės mokėjimų agentūros gauna išmokas.