Sistema pateikti prašymus vaiko pinigams užstrigo
So­cia­li­nės par­amos in­for­ma­ci­ne sis­te­ma www.spis.lt, per ku­rią ga­li­ma pa­teik­ti pra­šy­mus dėl vai­ko pi­ni­gų, už­lū­žo ir ne­pa­sie­kia­ma tė­vams, no­rin­tiems tai pa­da­ry­ti.

Pirmą 2018 metų darbo dieną, sausio 2-ąją, tėvai, norintieji pateikti prašymus dėl vaiko pinigų sistemoje www.spis.lt, susidūrė su problema – sistema nepasiekiama. Bandant atsidaryti socialinės paramos informacinę sistemą, tai padaryti neįmanoma, nes atsiranda užrašai „Service Unavailables“ ir „HTTP Error 503. The service is unavailable“.

Prašymus galima pateikti bet kada 2018 metais

Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja ryšiams su visuomene Gabija Vitkevičiūtė LŽ sakė, kad pateikti prašymus vaiko pinigams galima bet kada šiais, 2018 metais, ir jie bus išmokėti.

Ji teigė, kad socialinės paramos informacine sistema www.spis.lt užstrigo nuo per didelio srauto. „Žmonės galbūt mano, jog džiaugiamės, kad jie yra tokie aktyvūs, – sakė G. Vitkevičiūtė. – Kita vertus, reikia nepamiršti, kad ta sistema galioja visus metus. Tai yra, net jei tėvai prašymus pateiktų rugpjūtį, gautų visas išmokas už visus metus. Todėl tai padaryti galima šiandien, rytoj, vasarį, kovą... Tai turi žinoti visi.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja ryšiams su visuomene patikino, kad serveriai šiuo metu tvarkomi, šiandien po pietų ar rytoj iš ryto viskas jau turėtų veikti.

„Dabar tikrai nereikia su popieriais lankstyti po savivaldybes ar ten skambinti ir klausti, kaip nelikus be pinigų. Niekas neliks, – sakė G. Vitkevičiūtė. – Todėl ir buvo taip padaryta, kad visiems būtų patogu – per visus metus bet kada užsiregistruoti ir gauti vaiko pinigus.“

30 eurų mėnesinė išmoka

Nuo sausio plečiamos išmokos už vaikus – vadinamieji vaiko pinigai priklauso visiems, auginantiems vaikus, tačiau didėja mokesčiai dirbantiems tėvams, pranešė BNS. Nepriklausomai nuo pajamų už kiekvieną vaiką bus skiriama 30 eurų mėnesinė išmoka.

Išmoka priklauso visiems šalies vaikams iki 18 metų, o jei jie mokosi – iki 21-erių. Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams mokamos papildomos išmokos. Jei šeima daugiavaikė, ji gauna priedus ir per mėnesį išmoka sudarys 58,5 euro už vaiką iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus. Jei šeimos pajamos vienam nariui mažesnės kaip 183 eurai, bendra išmoka už vaiką iki dvejų metų taip pat 58,5 euro ir 45,2 euro – už vyresnius.

Iki šiol išmokos už vaikus buvo mokamos tik mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams. Išmoka nuo vaiko gimimo iki dvejų metų siekė 28,5 euro, o nuo dvejų iki 18 metų – 15,2 euro per mėnesį. Nuo sausio vaikus auginantiems tėvams nustoja galioti mažesnio pajamų mokesčio lengvata. Neapmokestinamasis pajamų dydis pastaruosius metus už kiekvieną vaiką siekė 200 eurų.