Seimo narys Mantas Adomėnas pašalintas iš konservatorių partijos
Sei­mo na­rys Man­tas Ado­mė­nas pa­ša­lin­tas už Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų už ry­šius su kon­cer­nu „MG Bal­tic“.

Antradienį vakare tokį sprendimą – iš partijos pašalinti M. Adomėną – priėmė Seime posėdžiavęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas.

„Priežiūros komitetas priėmė sprendimą Mantą Adomėną pašalinti iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Deja, turėjome konstatuoti, kad Mantas Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino koncerno „MG Baltic“ interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus manais už galimą finansinę ir kitokią paramą“, – po TS-LKD Priežiūros komiteto posėdžio žurnalistams sakė jo pirmininkas Valdas Benkunskas.

Pagal TS-LKD įstatus, minėtas sprendimas gali būti skundžiamas partijos prezidiumui, šis gali įpareigoti Priežiūros komitetą persvarstyti savo sprendimą.

M. Adomėnas: tapau trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu

„Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio Priežiūros komiteto sprendimo. Su „MG Baltic“ vadovais bendravo daug partijų, taip pat ir mūsų partijos, lyderių. Kaip praneša žiniasklaida, kai kas net yra davęs konkrečius pažadus, tačiau Priežiūros komiteto sprendimas buvo daug švelnesnis. Dabartinio sprendimo priežastys, ko gero, yra gilesnės, negu tik šis epizodas“, – feisbuke teigia politikas.

„Bijau, kad tapau trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu“, – tvirtina M. Adomėnas.

Jis tikina nei buvęs koncerno remiamas, nei jam įsipareigojęs. Pasak M. Adomėno, sprendimą kandidatuoti į TS-LKD pirmininkus jis priėmė savarankiškai, „nevykdydamas niekieno užduoties, o naudodamasis savo kaip demokratinės partijos nario teisėmis“.

Abejonės, kurios neabejotinai kyla ir visuomenei, nebuvo išsklaidytos

V. Benkunskas tvirtino, kad priimdamas sprendimą Priežiūros komitetas vadovavosi žiniasklaidoje paskelbta politinės korupcijos bylos medžiaga ir paties Seimo nario paaiškinimais.

„Mes vadovavomės visa ta informacija, kuri šiandien paskelbta žiniasklaidoje, paties M. Adomėno paaiškinimais, ir mums tos abejonės, kurios neabejotinai kyla ir visuomenei, nebuvo išsklaidytos, dėl to turėjome priimti tokį principingą sprendimą“, – aiškino Priežiūros komiteto vadovas.

Opoziciniai konservatoriai balandį jau buvo svarstę M. Adomėno elgesį po publikacijų „Lietuvos ryte“ apie jo susitikimus su buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu. Tuomet gavus Seimo nario paaiškinimus dėl šių susitikimų Priežiūros komitetas jokio sprendimo nepriėmė, tačiau žadėjo šį klausimą nagrinėti vėliau.

„Sprendimo nebuvo priimta, nes tyrimas nebuvo baigtas. Laukėme, kada teismą pasieks pati byla, bylos medžiaga jau tapo vieša, žiniasklaidos priemonės pradėjo viešinti tai, kas yra bylos medžiagoje. Po naujausių publikacijų savo tyrimą ir situacijos vertinimą pabaigėme“, – tvirtino V. Benkunskas.

Naujienų portalo delfi.lt praėjusią savaitę skelbtoje politinės korupcijos bylos medžiagoje M. Adomėnas pripažįsta gavęs „MG Baltic“ palaikymą dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose, kad atimtų balsų iš tuometinio kandidato Gabrieliaus Landsbergio, taip pat taręsis dėl finansinės paramos rinkimams bei R. Kurlianskio buvęs įtikintas balsuoti už koncernui naudingas pataisas.

M. Adomėnas teigė su tuometiniu koncerno viceprezidentu susitikęs kelis kartus nuo 2014 iki 2016 metų pakalbėti apie politinius procesus. Verslininkas esą pageidavo, kad M. Adomėnas nekliudytų į Vilniaus merus kandidatuoti Mykolui Majauskui.

Praėjusią savaitę M. Adomėnas tikino visas minimas aplinkybes jau paaiškinęs TS-LKD Priežiūros komitetui, patvirtino, kad liudijimai yra teisingi, tik pabrėžė, jog R. Kurlianskio paramą dėl kandidatavimo konservatorių pirmininko rinkimuose gavo jau paskelbęs, kad juose dalyvaus. Jis taip pat pabrėžė siekęs teisėtos R. Kurlianskio, kaip fizinio asmens, paramos – ji, kaip numato įstatymai, šiuo metu negali viršyti 8760 eurų.

G. Landsbergis: sprendimas šalinti M. Adomėną iš partijos – skaudus, bet reikalingas

Partijos pirmininkas G. Landsbergis, įvertinęs paskelbtą medžiagą, sakė, kad kai kurie minimi epizodai jam primena bandymus užvaldyti TS-LKD.

Sprendimas šalinti parlamentarą M. Adomėną iš partijos yra skaudus, bet reikalingas, teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas G. Landsbergis.

Pasak jo, M. Adomėno išmetimas rodo, kad partija sugeba savikritiškai įvertinti savo narių veiksmus.

„Tai yra skaudus sprendimas, bet norint užtikrinti partijos integralumą, ypač visų tų kaltinimų, tyrimų kontekste, tai yra reikalinga“, – BNS antradienį sakė G. Landsbergis.

„Pasitikiu mūsų priežiūra, manau, kad jos veikla įrodo, kad partija gali būti atspari, savikritiška ir save įvertinti taip, kaip reikia tam, kad išlaikytume žmonių pasitikėjimą“, – pridūrė jis.