Seimo etikos sargai aiškinsis vakarykščio slapto balsavimo niuansus
Sei­mo frak­ci­jų va­do­vai nu­ta­rė kreip­tis į Eti­kos ir pro­ce­dū­rų ko­mi­si­ją, kad ši nu­sta­ty­tų, ar bal­suo­jant dėl Min­dau­go Bas­čio ap­kal­tos ne­bu­vo pa­žeis­tas slap­tu­mo pri­nci­pas.

Etikos sargų išvada lems, ar bus perbalsuojama tuo klausimu, trečiadienį teigė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

„Kreipėmės į Etikos ir procedūrų komisiją dėl slaptumo pažeidimo“, – po frakcijų vadovų pasitarimo žurnalistams sakė parlamento vadovas.

Pasitarime dalyvavęs konservatorius Stasys Šedbaras tvirtino, kad susiklostė unikali situacija.

„Nenormaliai didelis kiekis negaliojančių biuletenių, reikia išanalizuoti dėl ko. Tai rodo jau ne klaidą, o kitokį procesą. Etikos ir procedūrų komisija turėtų išanaliziuoti tuos dalykus“, – sakė S. Šedbaras.

Turi būti atviras balsavimas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia sieksiąs, kad būtų perbalsuojama dėl Mindaugo Basčio apkaltos.

Parlamento vadovas trečiadienį Žinių radijo laidai „Pozicija“ tvirtino tuo klausimu rengsiąs pasitarimą su parlamentinių frakcijų vadovais.

Pasak V. Pranckiečio, balsavimas dėl M. Basčio mandato turėtų būti atviras. Anot jo, Seimo statutas aiškiai nenumato, ar dėl mandato panaikinimo turi būti balsuojama slaptai.

„Turbūt turėtume diskutuoti su frakcijų vadovais, kad galėtų žmonės parodyti, kaip jie balsuoja. Dabar lyg visuma Seimo kalta, o iš tikrųjų tai padarė tie 56 žmonės, kurie balsavo kitaip negu už apkaltą. Reikėtų, kad jie aiškiai parodytų savo tikrąją nuomonę. Tai yra įmanoma, ir sieksime to, kad būtų balsuojama atvirai“, – sakė V. Pranckietis.

Saulius Skvernelis: yra galimybė

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad beveik visi „valstiečių“ frakcijos nariai, taip pat ir jis, fotografavo savo biuletenius slapta balsuojant dėl apkaltos Mindaugui Basčiui.

O kelių tokių biuletenių paviešinimas, anot jo, gali kelti abejonių dėl balsavimo procedūrų pažeidimo, todėl Vyriausybės vadovas sako neatmetantis, kad gali būti siekiama perbalsavimo.

„Aš manau, kad galbūt tai yra vienas iš būdų – viena iš išeičių“, – BNS antradienį sakė S. Skvernelis, paklaustas, ar gali būti svarstoma perbalsavimo galimybė, jei būtų nustatyti slapto balsavimo pažeidimai.