Seimas pritarė naujojo STT vadovo kandidatūrai
42 me­tų tei­sės ma­gis­tras Žyd­rū­nas Bart­kus an­tra­die­nį ga­vo Sei­mo pri­ta­ri­mą va­do­vau­ti su ko­rup­ci­ja ko­vo­jan­čiai Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bai (STT).

Už jo kandidatūrą per slaptą balsavimą buvo 103 Seimo nariai, prieš 9, susilaikė 14 politikų, vienas biuletenis sugadinti.

Pagal įstatymą, STT direktorių skiria ir atleidžia prezidentas Seimui pritarus. Šios tarnybos vadovas skiriamas penkerių metų kadencijai, tačiau šias pareigas jis gali eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

Ž. Bartkus pakeis šią savaitę kadenciją baigiantį Saulių Urbanavičių.

Nuo 2013 metų balandžio Ž. Bartkus ėjo STT direktoriaus pirmojo pavaduotojo pareigas.

„Būtent šiems vadovams vadovaujant Specialiųjų tyrimų tarnyba tapo pavyzdžiu visoms giminingoms tarnyboms“, – antradienį Seime kalbėjo parlamentaras „valstietis“ Dainius Gaižauskas.

Anot jo, Ž. Bartkus – pareigūnas, kurio kvalifikacija ir profesionalumas nekelia abejonių.

„Pažiūrėkite, jau pusantrų metų nėra nė vieno skandalo dėl kokios nors pažymos pateikimo ar panašiai, politikavimo tikrai nesijaučia“, – tvirtino jis.

D. Gaižausko teigimu, mažėja ir išteisinimų STT tiriamose korupcijos bylose.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas gyrė dabartinį STT vadovų kandidatą dėl jo profesionalumo.

„Pareigas šiuo metu einantis Saulius Urbanavičiaus ir jo suburta komanda, matyt, įtikina ir mus visuomenę, kad šiuo metu Lietuvoje nėra tokių, kurie gali jaustis neliečiami ar turi tam tikrą stogą, kurie gali ramiai gyventi kitų sąskaita“, – sakė V. Bakas.

Ž. Bartkus STT dirba nuo 1999 metų. Tuomet kaip specialistas jis pradėjo dirbti STT Šiaulių skyriuje, vėliau paskirtas šio skyriaus viršininko pavaduotoju, septynerius metus vadovavo Šiaulių valdybai ir Šiaulių valdybos Operatyvinės veiklos skyriui. 2011 metais Ž. Bartkus pradėjo vadovauti STT Vilniaus valdybai, 2013 metų balandį jis tapo STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju.

Ž. Bartkus STT kuravo baudžiamojo persekiojimo, kriminalinės žvalgybos ir analitinės antikorupcinės žvalgybos sritis.

Nuo 1997 metų veikiančios STT veikla apima korupcinių nusikaltimų tyrimą, korupcijos prevenciją ir visuomenės antikorupcinį švietimą.