Saulius Skvernelis parlamentarams siūlo žiūrėti į priekį, ne atgal
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis tre­čia­die­nį par­eiš­kė ne­pri­ta­rian­tis ini­cia­ty­vai Sei­me iš­tir­ti bu­vu­sio prem­je­ro And­riaus Ku­bi­liaus sko­li­ni­mo­si po­li­ti­ką eko­no­mi­nės ir fi­nan­sų kri­zės me­tais.

Jis paragino A. Kubiliaus veiklą norinčius tirti parlamentarus žiūrėti svarbesnių darbų, tokių kaip valstybės biudžetas.

„Esu šalininkas žiūrėjimo į priekį. Tie sprendimai, kurie buvo padaryti, gali būti vertinami tiktai pagal vieną prizmę: kad ateityje, jeigu reikėtų, neduok Dieve, panašius sprendimus daryti, kad būtų padaromi ir pasimokant iš ankstesnių klaidų“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

„Šiuo metu, šitoje situacijoje, mes turime koncentruotis į, ko gero, svarbiausią, šių metų likusių poros mėnesių uždavinį, tai yra sėkmingai patvirtinti valstybės biudžetą, o visi kiti darbai yra antraeiliai“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Pasak jo, parlamento komisijos turi spręsti aktualius klausimus.

Konservatoriaus A. Kubiliaus Vyriausybės 2009 – 2012 metų skolinimosi politiką spalio viduryje pasiūlė tirti beveik 50 Seimo narių. Tuomet Lietuva skolinosi iš komercinių bankų ir neviešai platino Vyriausybės vertybinius popierius.

Seimas šią savaitę nusprendė nesvarstyti šios idėjos. Valdantieji sako klausimą atidėję dėl biudžeto priėmimo.

Siūloma įvertinti ne tik tuometinio premjero, bet ir finansų ministrės, šiuo metu Seimo Audito komiteto pirmininke dirbančios Ingridos Šimonytės priimtus sprendimus dėl skolinimosi valstybės vardu, bet ir jų asmeninę atsakomybę.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis siūlė tyrimą išplėsti ir tuo pačiu išsiaiškinti, kiek dėl nepasiruošimo krizei yra atsakingi anksčiau Vyriausybei vadovavę socialdemokratai.