Saulius Skvernelis: neuždarų Seimo komitetų posėdžių garso įrašai turi būti vieši
Mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis šeš­ta­die­nį par­eiš­kė, kad ne­už­da­rų Sei­mo ko­mi­te­tų po­sė­džių gar­so įra­šai tu­ri bū­ti vie­ši.

Taip jis reagavo į Seimo kanceliarijos atsisakymą pateikti opozicinių konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui pernai rudenį vykusio Kaimo reikalų komiteto posėdžio įrašą.

„Sunku suprasti ir pateisinti atvejį, kai Seimo nariui atsisakoma pateikti viešo Seimo komiteto posėdžio garso įrašą. Dirbdamas vidaus reikalų ministru pats susidūriau su tokia situacija, kai iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto negalėjau gauti įvykusio posėdžio stenogramos“, – feisbuke rašė premjeras.

„Tokie duomenys turi būti prieinami ne tik politikams, bet ir visuomenei. Viešų Seimo komitetų posėdžių garso įrašai negali būti paslaptimi. Turėtume judėti skaidrumo ir atvirumo keliu. Ypač, kai kalbama apie viešus asmenis ir jų sprendimus“, – pridūrė jis.

Dėl vieno iš Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdžio garso įrašų į Seimo kanceliariją kreipėsi ir 15min žurnalistai, ir mažiausiai trys Seimo nariai – Aušrinė Armonaitė, Aušra Maldeikienė ir Gabrielius Landsbergis.

Tame posėdyje buvo svarstomos pataisos dėl žemės įsigijimo saugiklių, anot 15min.lt, galėjusius smarkiai apriboti valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ir jam artimų asmenų manevro laisvę supirkinėjant žemes per šeimos įmones. Pataisoms komitete buvo nepritarta.

Seimo kanceliarija G. Landsbergio paviešintame atsakyme jam nurodė, jog parlamento valdyba „pritarė nuomonei, kad Seimo komitetų ir kitų Seimo struktūrinių padalinių posėdžių įrašai nepatenka į oficialių Seimo ar Seimo kanceliarijos dokumentų, kurie pagal įstatymus turi būti teikiami suinteresuotiems asmenims, ratą.

Anot 15min.lt, neviešinti Seimo komitetų posėdžių garso įrašų nusprendė praėjusios kadencijos Seimo valdyba užpernai birželį.