Saulius Skvernelis: Aurelijaus Verygos ministerijoje – interesų kamuolys
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis, iš­reiš­kė vil­tį, kad Svei­ka­tos mi­nis­tras Au­re­li­jus Ve­ry­ga ga­lės ir to­liau ei­ti par­ei­gas, nes jo ku­ruo­ja­mo­je mi­nis­te­ri­jo­je su­si­py­nę daug in­te­re­sų: „ban­dy­mas bent pra­dė­ti iš­vy­nio­ti vie­ną-ki­tą siū­le­lį ro­do, ko­kia yra reak­ci­ja“.

„Metai laiko praėjo, tikrai yra skirtingi pasiekimai, bet yra ir sąlygos skirtingos, skirtingos ministerijos, ministrai atėjo su skirtingais pradiniais darbais“, – žurnalistų paprašytas įvertinti ministrų darbą trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Kaip pavyzdį jis pateikė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, kuris, pasak premjero, yra nuolat linksniuojamas. BNS trečiadienį paskelbta Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovės „Mediaskopas“ informacija rodo, jog A. Veryga sulaukė daugiausiai žiniasklaidos dėmesio iš visų ministrų.

S. Skvernelis išreiškė viltį, kad A. Veryga ir toliau galės eiti pareigas ministerijoje, kurioje, pasak jo, yra susipynę itin daug interesų.

„Sritis, kuri iš esmės toks interesų kamuolys susipynęs yra, kad tas bandymas bent pradėti išvynioti vieną-kitą siūlelį rodo, kokia yra reakcija. Žiūrint vidurkį sveikatos ministrų buvimo poste, labai aiškiai matosi, kad tik pajudina, bando spręsti klausimus tokius iš esmės ir pokyčiai greitai įvyksta. Tikiuosi, kad ministras dar trejetą metų padirbėti galės“, – kalbėjo premjeras.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog kai kurie ministrai viešumoje matomi itin mažai, S. Skvernelis atkreipė dėmesį, jog šioje Vyriausybėje dirba ne garsūs politikai, be to, dalis jų nebuvo pažįstami su biurokratiniu aparatu.

„Ministrai šitie yra kitokie, jie nėra, kalbant apie pačią Vyriausybę, ne žvaigždžių Vyriausybė buvo, kad garsi politinė pavardė ir turi teisę užimti bet kurį ministro postą. (...) Kalbant apie ministrų vertinimą, ypatingai kurie niekada nebuvo dirbę valstybės tarnyboje, atėję iš visuomeninio sektoriaus, jie tiesiog nežinojo, kur ateina, nes tas biurokratinis aparatas, kuris yra, jis yra labai stiprus mūsų šalyje, tai galbūt pritrūko vidaus administravimo įgūdžių, bet visa tai yra ištaisoma“, – sakė premjeras.

Sauliaus Skvernelio Vyriausybė prisiekė lygiai prieš metus – 2016-ųjų gruodžio 13-ąją.