Saulius Skvernelis: anksčiau miestų gerovė priklausė nuo partinių ryšių
Fi­nan­sa­vi­mas sa­vi­val­dy­bių pro­jek­tams Lie­tu­vo­je anks­čiau pri­klau­sė nuo par­ti­nių ry­šių, sa­ko prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis, ko­men­tuo­da­mas Sei­mo pir­mi­nin­ko Vik­to­ro Pra­nckie­čio ga­li­mą spau­di­mą Ma­ri­jam­po­lės va­do­vams.

„Tiesioginio sąryšio su savivalda ir Seimo veikla nėra, bet kalbant apie bendradarbiavimą, natūralu, kad tos daugumos, kurios atstovaujamos yra Seime ir dirba bendrą darbą, tai kalbant apie požiūrį į savivaldybes, tai tikrai neturi priklausyti nuo partinių interesų, bet Lietuvoje taip iki šiol klostėsi, kalbant apie tą pačią Marijampolę: socialdemokratų valdymo laikotarpiu tikrai tas miestas buvo išskirtinis“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė S.Skvernelis.

„Išskirtinis paramos, finansavimo, projektų įgyvendinimo prasme“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad veikia taisyklė, jog geriau sekėsi tiems miestams, kuriuos valdančios partijos buvo centrinėje valdžioje, S.Skvernelis pabrėžė, kad apie tai reikėtų kalbėti būtuoju laiku.

Socialdemokratų partijai priklausantys Marijampolės savivaldybės vadovai pareiškė susiduriantys su „valstiečių“ spaudimu dėl to, jog šio pietvakarių Lietuvos miesto partijos skyrius nusprendė pasisakyti už pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos.

Jie teigia, kad šią savaitę Marijampolėje apsilankęs Seimo pirmininkas V.Pranckietis siejo skyriaus sprendimą ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovų dominuojamos Vyriausybės paramą savivaldybės projektams.

Socialdemokratų partijos skyriai nuo vasaros balsuoja, ar partija turėtų trauktis iš koalicijos. Marijampolės skyrius dėl to pasisakė liepą ir buvo vienas pirmųjų.

Už socialdemokratų pasitraukimą iš valdančiosios koalicijos pasisakantis partijos pirmininkas Gintautas Paluckas teigė, jog Seimo pirmininko elgesys yra „absoliučiai nepriimtinas“.

Šiuo metu dėl pasitraukimo iš valdančiosios koalicijos yra pasisakę 42 iš 60-ies socialdemokratų skyrių.

Trauktis iš daugumos siūlo 31 skyrius, persiderėti dėl koalicijos sutarties – šeši skyriai, likti koalicijoje – penki skyriai.