Ryšiai su Artūro Skardžiaus šeima sugriovė karjerą VSD
Vals­ty­bės sau­gu­mo de­par­ta­men­tas (VSD) penk­ta­die­nį pra­ne­šė, kad at­lei­do par­ei­gū­ną To­mą Ja­ku­čio­nį, nes jis su­pai­nio­jo vie­šus ir pri­va­čius in­te­re­sus.

„VSD pareigūnas Tomas Jakučionis atleistas iš tarnybos pažeidus Žvalgybos įstatymo 40 straipsnyje nustatytą draudimą naudoti tarnybos teikiamas galimybes ne tarnybos tikslais“, – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

Naujienų portalas 15min.lt buvo skelbęs, kad energetikos sritį kuravęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas T.Jakučionis nuomojo žemės sklypą saulės elektrinių statytojams. Šis pareigūnas yra Seimo Energetikos komisijos nario Artūro Skardžiaus dukterėčios vyras.

Kiek anksčiau VSD buvo pripažinusi, kad jis nesilaikė draudimo vykdyti ekonominę, ūkinę, komercinę ar individualią veiklą. Liepos mėnesį VSD išplatino pranešimą apie susidariusią situaciją ir pradedamą tyrimą: „Naujienų portale 15min publikuotas žurnalistinis tyrimas apie galimą žvalgybos pareigūnų korupcijos energetikos sektoriuje schemą, kurioje galimai dalyvavo ir VSD pareigūnas Tomas Jakučionis. Departamentas šią situaciją vertina labai rimtai. Informacija bus tiriama, o nustačius galimus pažeidimus, bus imtasi griežčiausių priemonių“. Departamentas šią situaciją vertina labai rimtai. Informacija bus tiriama, o nustačius galimus pažeidimus, bus imtasi griežčiausių priemonių, – rašoma VSD komentare. Departamentas teigia suprantąs visuomenės poreikį būti informuotai, tačiau remiantis Žvalgybos įstatymu pažymi negalintis komentuoti vidinių tyrimų tvarkų ir atskleisti informacijos apie žvalgybos pareigūnus. Todėl daugiau informacijos apie situaciją neteikia.

Kaip informavo VSD atstovė, 2012 – 2014 metais T.Jakučionio pavardė jau minėta ikiteisminiuose tyrimuose, kuriems pasibaigus, pareigūnui nebuvo pateikti įtarimai, tačiau dėl galimų rizikų T.Jakučionis 2015 metais perkeltas dirbti į kitus vidinius padalinius.