Rūkoriams teks lįsti į pogrindį? 7 vietos, kur turėtų būti draudžiama rūkyti
Jei Sei­me pa­va­sa­rio se­si­jos me­tu bus pa­tvir­tin­tas „vals­tie­čio“ Min­dau­go Pui­do­ko pro­jek­tas, rū­ko­riai vei­kiau­siai nuo 2019 me­tų bus iš­gin­ti iš di­džio­sios da­lies vie­šų vie­tų.

Penktadienį Seimo narys Mindaugas Puidokas asmenine iniciatyva įregistravo įstatymo pataisos projektą, kuris bus svarstomas pavasario Seimo sesijos metu. Priėmus pataisą tokią, kokia ji yra registruota šiuo metu, beveik visi didžiųjų miestų senamiesčiai taptų nerūkymo zonomis.

Seimo narys Mindaugas Puidokas LŽ teigė, kad jeigu jo pateiktas projektas bus patvirtintas, rūkaliams teks pasitraukti iš tam tikrų vietų ko gero jau nuo kitų metų.

„Svarstant projektą tikriausiai dar eigoje bus tam tikrų korekcijų“, – LŽ sakė Seimo narys.

Projektą Mindaugas Puidokas pateikė savo iniciatyva, nesiremdamas jokiomis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

„Dėl baudų visiems kyla daug neaiškumų, tačiau baudos jau egzistuoja, bus tik praplėsta erdvė, kurioje galima šias gauti. Jau dabar jos svyruoja nuo 7 iki 14 eurų. Naujų baudų nebus, pataisų tikslas – išplėsti nerūkymo zonų skaičių ir formuoti naują elgesio modelį“, – LŽ tvirtino projektą įregistravęs Seimo narys.

Pasiteiravus, ką kolegos seimo nariai mano apie tokią asmeninę iniciatyvą, Mindaugas Puidokas patikino, kad jo nuomone, didžioji kolegų dalis turėtų pritarti šiam projektui.

Portalui 15min.lt Seimo narys patvirtino, kad rūkyti nebebūtų galima visame Vilniaus senamiestyje.

Iš kur bus išvyti rūkoriai, įsigaliojus įstatymo pataisoms?

1. Ne tik švietimo, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros įstaigų, jų teritorijų, bet ir viešų vietų, esančių 100 metrų atstumu iki šių įstaigų.

2. Ne tik iš viešojo transporto stotelių, bet ir 10 metrų atstumu iki jų.

3. Rūkyti bus nebegalima 10 metrų atstumu šalia restoranų, kavinių, barų, viešojo maitinimo įstaigų, klubų, diskotekų, kazino, automatų salonų, interneto kavinėse, viešų renginių vietų ir kitų žmonėms aptarnauti skirtų patalpų.

4. Rūkymas bus draudžiamas ne tik vaikų žaidimų aikštelėse, bet ir 100 metrų atstumu iki jų.

5. Visose valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, viešose vietose, esančiose dešimt metrų atstumu iki jų taip pat bus negalima rūkyti.

6. Masiniuose renginiuose (festivaliuose, t. t.), išskyrus specialiai įrengtas atskiras vietas,

7. Saugomose teritorijose.