Rinkimų prognozėse keičiasi nuotaikos
Gruo­džio mė­ne­sio „Spin­ter ty­ri­mų“ apk­lau­so­je dėl ga­li­mų kan­di­da­tų į pre­zi­den­tus į prie­kį įsi­ver­žė eko­no­mis­tas Gi­ta­nas Nau­sė­da, pir­ma­die­nį skel­bia nau­jie­nų por­ta­las del­fi.lt.

Jei prezidento rinkimai vyktų artimiausią savaitgalį, už G. Nausėdą balsuotų 15,6 proc. apklaustųjų, rodo šio portalo užsakymu gruodžio 11–19 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

Antroje ir trečioje vietoje liko premjeras Saulius Skvernelis, už kurį balsuotų 11,3 proc., ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, kurį palaikė 10,9 proc. apklaustųjų.

Lapkričio mėnesio delfi.lt ir „Spinter tyrimų“ analogiškoje apklausoje pirmoje vietoje buvo S. Skvernelis su 12,2 proc. žadamų balsų, o už G. Nausėdą ketino balsuoti 12 proc. apklaustųjų. Trečioje vietoje liko Kauno miesto meras V. Matijošaitis, kurį palaikė 9,5 proc. apklaustųjų.

Po pirmo trejetuko, naujausios apklausos duomenimis, lieka populiarumą išsauganti socialdemokratė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kurią palaikė 7,7 proc. apklaustųjų, ir parlamentaras Naglis Puteikis, už kurį balsuotų 5,5 proc. respondentų.

Dar žemiau reitingų lentelėje yra trejetas asmenybių, dėl kurių paprastai viešojoje erdvėje spekuliuojama svarstant, kas galėtų būti konservatorių palaikomu kandidatu prezidento rinkimuose. Už buvusią finansų ministrę, parlamentarę Ingridą Šimonytę balsuotų 5,3 proc., o už dabar į akademinę karjerą pasukusį buvusį Europos Sąjungos ambasadorių Maskvoje Vygaudą Ušacką ir parlamentarą Žygimantą Pavilionį – po 4 proc. respondentų.

Nežinojo už ką balsuoti 10,3 proc., o buvo linkę nebalsuoti 10,5 proc. apklaustųjų. Tyrimo metu buvo apklausti 1006 respondentai, rezultatų paklaida – 3,1 proc.