Rezidentų atlyginimai nuo sausio didės 10 procentų
Vy­riau­sy­bė tre­čia­die­nį pa­tvir­ti­no, kaip nuo 2018 me­tų sau­sio 1 die­nos re­zi­den­tų al­gos di­dės 10 pro­cen­tų.

Nustatyta, kad skaičiuojant atlyginimus jaunesniajam gydytojui rezidentui turi būti taikomas bazinio darbo užmokesčio (mėnesinės algos) koeficientas – 3,5, o vyresniajam gydytojui rezidentui – 4, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Ministerijos skaičiavimu, nuo sausio jaunesniojo rezidento alga nuo 390,5 euro kils iki 463,75 euro, o vyresniojo rezidento alga – nuo 497 eurų iki 530 eurų.

Valstybės biudžete tam papildomai skirta 1,4 mln. eurų.

Seime konservatoriai Ingrida Šimonytės ir Mykolas Majausko siūlė projektą, pagal kurį rezidentų algos būtų augusios labiau, tačiau tam nepritarė parlamentas.

SAM aiškina, kad rezidentų algų didinimui jau gruodį skyrė pinigų iš sutaupytų ministerijos administravimo lėšų. Tam skirta beveik 100 tūkst. eurų, iš kurių vyresniesiems rezidentams bus išmokėtos vienkartinės premijos, sieksiančios apie 80 eurų. Papildomai tam numatoma skirti ir Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų.