Remigijus Šimašius į Liberalų sąjūdžio pirmininkus nepretenduos
Vil­niaus me­ras, bu­vęs Li­be­ra­lų są­jū­džio va­do­vas pa­tvir­ti­no ne­da­ly­vau­sian­tis šeš­ta­die­nį vyk­sian­čiuo­se par­ti­jos pir­mi­nin­ko rin­ki­muo­se.

Jo poziciją BNS perdavė atstovas spaudai Vilniaus savivaldybėje Aleksandras Zubriakovas, su pačiu R. Šimašiumi BNS nepavyko susisiekti.

Apie savo apsisprendimą R. Šimašius partijos kolegas informavo laišku. R. Šimašius nurodo, jog partijos vairą perėmė „sunkiausiu partijai metu“, taip pat skyrė daug laiko partijai po korupcijos skandalo, kad ji pasiektų „geriausią istoriškai pasirodymą“ Seimo rinkimuose. Laiške jis pažymi, jog nori šiuo metu koncentruotis į darbą Vilniuje, taip pat išsako kritikos partijai dėl stokojamos drąsos ginant liberalias idėjas.

„Man atrodo, kad liberalams ateina nelengvi laikai. Ne dėl to, kad kažkas kažkuo kaltins, ne dėl to, kad vilksis buvusių bendražygių praeities klaidų šleifas. Dėl to, kad liberalai šiuo metu turi per mažai drąsos būti liberalais, per mažai atsakomybės kantriai, susitelkus ir nesiblaškant dirbti. Dėl to, kad per daug skaldomės ir daliname, per daug pavydžiai žiūrime į sėkmingus, pernelyg pateisiname tinginius ir bailius, per smarkiai sureikšminame autoritetus“, – rašo R. Šimašius.

„Linkiu mums išsirinkti pirmininką, kuriam laisvės idėja yra svarbiau, nei noras patikti, kuriam nesudrebės ranka ar balsas, kai teks atsistoti prieš laisvės suvaržymų pasigedusią daugumą, kuriam bendras tikslas yra svarbiau, nei asmeninės nuoskaudos, o susitelkimas ir konstruktyvumas yra ne tik žodis, bet ir kasdienė praktika“, – teigia buvęs liberalų pirmininkas.

Šiuo metu oficialiai apie kandidatavimą į partijos pirmininko postą yra pranešę laikinasis liberalų vadovas Eugenijus Gentvilas ir parlamentaras, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius,

Kaip BNS sakė Liberalų sąjūdžio atsakingasis sekretorius Vytautas Mitalas, partijos statutas leidžia kandidatus kelti ir rinkimų dieną.

Pirmininko rinkimai vyks šeštadienį Kaune, Liberalų sąjūdžio suvažiavime. Jame taip pat planuojama pristatyti išvadą dėl partijos ūkinės ir finansinės veiklos, patvirtinti pirmininko pavaduotojus, valdybą, kitus partijos organus.

Partijai yra pareikšti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Šis verslininkas įtariamas ir buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio papirkimu. Praėjusią savaitę prokurorai išplėtė įtarimus konstatavę, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Minėti buvę liberalai teisėsaugos įtarimus neigia.