Reitingus Aurelijus Veryga didins su konsultantų pagalba
Svei­ka­tos Ap­sau­gos mi­nis­trui Au­re­li­jui Ve­ry­gai pa­sta­ruo­ju me­tu pri­ėmus ne­po­pu­lia­rius spren­di­mus ir stai­giai kri­tus jo rei­tin­gams, pa­si­tel­kia­mi ko­mu­ni­ka­ci­jos spe­cia­lis­tai.

Sveikatos apsaugos ministerijai skubiai prireikė komunikacijos specialistų, sugebančių valdyti krizes ir spręsti kitas sudėtingas situacijas, paslaugų. Pasak dienraščio, šias paslaugas ministerija nori įsigyti iki gruodžio 4 dienos – prieš Seimo opozicijos A. Verygai rengiamą interpeliaciją, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Krizių komunikacijos paslaugas ministerija nusprendė pirkti neskelbiamos apklausos būdu – laimėtoją lems mažiausia pasiūlymo kaina. Su pasirinktais patyrusiais, krizes jau ne kartą valdžiusiais viešųjų ryšių specialistais, kuriuos apie konsultacijų poreikį ministerija įsipareigoja įspėti prieš tris valandas, žadama atsiskaityti už faktiškai suteiktų paslaugų kiekį. Planuojama įsigyti ne daugiau kaip 140 konsultacijų valandų.

Pasklebta apklausa rodo, kad teigiamai vertinančių sveikatos apsaugos sistemą per mėnesį sumažėjo šešiais procentiniais punktais: nuo 49,7 procentų spalį iki 43,5 proc. lapkritį. Ministro A. Verygos reitingas taip pat nukrito: jį palankiai lapkritį vertino 19,3 proc. respondentų, kai praėjusį mėnesį jų buvo 23,9 proc. „Vilmorus“ apklausa atlikta lapkričio 10–19 dienomis.

Ministras sulaukė daug kritikos, kai nuo lapkričio įsigaliojus naujovei, leidžiančiai vaistinėse lankytis vadinamiesiems slaptiems pirkėjams, vaistininkai ėmė iš gyventojų reikalauti receptų vaistams, kuriuos šie buvo įpratę pirkti be recepto. A. Veryga teigė, jog situacija tik parodė, kad nebuvo laikomasi receptinių vaitų pardavimo tvarkos.

Seimo opozicija taip pat inicijavo A. Verygos interpeliaciją. Ministro klausiama, kodėl esant finansinėms galimybėms nekyla medikų atlyginimai, įteisinant slaptus pirkėjus vaistinėse neįvertinta, kad kils sumaištis, pakeistas kompensuojamų vaistų sąrašas, taip pat keliami klausimai dėl komandos formavimo, paskyrimų ir t. t.