Rasa Juknevičienė vadovaus NATO Parlamentinei asamblėjai
„Šian­dien Vil­niu­je Nuo­la­ti­nis ko­mi­te­tas nu­spren­dė, kad tu­rė­siu pa­keis­ti da­bar­ti­nį Pre­zi­den­tą ir tap­ti NA­TO Par­la­men­ti­nės asamb­lė­jos pre­zi­den­te“, – ra­šė Ra­sa Juk­ne­vi­čie­nė sa­vo pa­sky­ro­je „Fa­ce­book“.

„Tai nežinau, kiek čia to džiaugsmo, kiek nerimo ir atsakomybės. Kad pirmąkart iš Lietuvos, tai aišku. Bet pirmąkart ir moteris Asamblėjos istorijoje. Pasigyriau, sorry“, – svarstė politikė.

Ji naujose pareigose pakeis Italijos politiką Paolo Ali, jis kovą vykusiuose rinkimuose nebuvo išrinktas į savo šalies parlamentą. Parlamentinei Asamblėjai jis dar vadovaus, kol naujas Italijos parlamentas į šią organizaciją paskirs naują delegaciją.

R. Juknevičienė teigia, kad bus pirmoji moteris, eisianti asamblėjos prezidentės pareigas.

„Manau, kad šiandien asamblėja yra viena iš tų parlamentinių struktūrų, kurios labai realistiškai ir labai išsamiai nagrinėja saugumo klausimus“, – BNS sakė Seimo narė.

Ji teigė, kad būdama prezidente domėsis ir kitų Aljanso šalių saugumo problemomis.

„Mums reikalingas vadinamasis 360 laipsnių radaras ir turime stebėti situaciją visur. Solidarumas yra pagrindinis NATO principas“, – kalbėjo politikė.

NATO Parlamentinė Asamblėja vienija visų Aljanso šalių parlamentus. Ši organizacija neturi daug galių ir yra labiau suprantama kaip priemonė užtikrinti ryšį tarp NATO ir jos šalių narių parlamentų.

NATO Parlamentinės Asamblėjos Nuolatinis komitetas Vilniuje šeštadienį planuoja aptarti Aljansui kylančius iššūkius ir asamblėjos pareiškimą, kurį planuojama priimti artėjant NATO viršūnių susitikimui.

Komitetas jau aptarė buvusio dvigubo šnipo Sergejaus Skripalio apnuodijimą Jungtinėje Karalystėje. Britai dėl to kaltina Rusiją, Maskva neigia prisidėjusi prie apnuodijimo.