Ramūnas Karbauskis: žemės ūkio ministrui trauktis nėra priežasčių
Že­mės ūkio mi­nis­tras Bro­nius Mar­kaus­kas „tu­ri ab­so­liu­tų žem­dir­bių pa­lai­ky­mą“, o pe­ri­pe­ti­jos dėl jo šei­mos dir­ba­mos že­mės nė­ra pa­grin­das trauk­tis iš par­ei­gų, sa­ko Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos frak­ci­jos va­do­vas Ra­mū­nas Kar­baus­kis.

„Aš manau, kad ta situacija, kuri klostosi ir kuri aptarinėjama viešojoj erdvėj, nėra tokia, kuri šiuo atveju galėtų būti priežastimi, kad ministras nebedirbtų“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Jis teigė, kad ministras „turi absoliutų palaikymą tarp žemdirbių, kaimo bendruomenėse“, o partija neturėjo „jokių pretenzijų dėl jo kaip ministro veiklos“.

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad ji nebemato galimybių ministrui tęsti darbą, R. Karbauskis kėlė versiją, jog taip šalies vadovė nukreipia dėmesį nuo konservatorių atstovų figūravimo politinės korupcijos byloje. Keli konservatoriai joje apklausti kaip liudininkai.

„Ta situacija, kuri virto drambliu iš musės, manau, yra nukreipimas dėmesio nuo tų dalykų, kurie iš tikrųjų yra drambliai, tai yra konservatorių partijos įsivėlimas į tokį korupcinį veiksmą, kuris aiškiai prilygsta liberalų problemoms, tiesiog kažkodėl liberalams keliamos bylos, o konservatoriams – ne“, – sakė „valstiečių“vadovas.

Jis taip pat teigė, kad prezidentė neturėjo pagrindo griežtam pareiškimui dėl B. Markausko.

„Man labai sunku paaiškinti, koks yra pagrindas. Tikriausiai jis nėra nei teisinis, nei koks nors moralinis, nes pokalbio su pačiu ministru prezidentės, kiek žinau, nėra buvę, tikriausiai rėmėsi publikacijomis“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Į klausimą, kaip įsivaizduoja koalicijos darbą esant konfrontacijai su šalies vadove, R. Karbauskis pažymėjo, jog D. Grybauskaitė ne kartą kritikavo valdančiuosius, bet Vyriausybė dirba toliau.

„Čia ne konfrontacija, prezidentė akivaizdžiai savo pasisakymuose kritikavo šitą koaliciją, bet kažkaip susigyveno, ir manau, iki prezidentės kadencijos pabaigos kažkaip susigyvensime. Kad nėra palankumo šitai valdančiajai daugumai, akivaizdu“, – kalbėjo „valstiečių“ vadovas.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad prezidentės raginimo trauktis iš pareigų sulaukusiam žemės ūkio ministrui B. Markauskui toliau dirbti būtų sunku, bet įmanoma.

„Galiu tik pakartoti, kad dirbti bus sunku, bet įmanoma. Aš tą patį pats patyriau“, – žurnalistams penktadienį Vilniuje sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, sprendimai bus priimti antradienį po jo susitikimo su žemės ūkio ministru.

„Nematau problemų, dėl ko jis negalėtų dirbti. Antradienį bus priimti galutiniai sprendimai“, – teigė premjeras.

„Tai yra mano ir ministro sprendimas. Pirmiausia ir jį išklausyti noriu. Niekaip kitaip ministras negali būti atleistas tik ministro pirmininko teikimu arba Seime išreiškus interpeliacijos metu nepasitikėjimą. Du būdai yra, kitokio varianto ir nebus“, – kalbėjo S. Skvernelis.

B. Markauskas raginimų trauktis sulaukė portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo ne tik savo, bet ir svetimą žemę, ir už tai gaudavo ES išmokas. Pats ministras tai pavadino netyčine klaida.