Ramūnas Karbauskis prezidentei: „pridenginėja konservatorių bėdas“
Pre­zi­den­tei Da­liai Gry­baus­kai­tei par­eiš­kus, kad kri­ti­kos dėl šei­mos ūki­nin­ka­vi­mo ap­lin­ky­bių su­lau­kęs že­mės ūkio mi­nis­tras Bro­nius Mar­kaus­kas ne­tu­ri ga­li­my­bių to­liau dirb­ti, „vals­tie­čių“ frak­ci­jos ly­de­ris sa­ko, jog ša­lies va­do­vė mi­nis­tru „pri­den­gi­nė­ja kon­ser­va­to­rių bė­das“.

Pasak Ramūno Karbauskio, B. Markauskas yra „sąmoningai pakišamas“, ir jeigu jo likimas priklausytų tik nuo frakcijos, jis iš ministrų nebūtų atšaukiamas.

„Manau, kad yra labai svarbu pridenginėti kuo nors konservatorių bėdas“, – Seime žurnalistams pareiškė Ramūnas Karbauskis.

„Prezidentės vertinimas nuviliantis žinant, kad ji niekaip nereagavo į informaciją, kuri susijusi su konservatorių partijos faktais, susijusiais su aiškia korupcija, su dėžutėmis, su pietumis restoranuose, su įvairiomis kompanijomis“, – sakė frakcijos seniūnas.

„Galiu teigti, kad ministras sąmoningai pakišamas. Laike sutampa su ta informacija, kuri buvo susijusi su konservatorių problemomis. Atstatydinti ministrą nėra pagrindo“, – teigė parlamentaras.

R. Karbauskis pareiškė, kad premjerui manant, jog ministras toliau gali eiti pareigas, B. Markauskas jas ir eis.

„Suprantu, kad po tokio pareiškimo prezidentei būtų sunku dirbti su ministru, bet žemdirbiams su ministru yra dirbti lengva. Ir jeigu premjeras manys, kad ministras toliau gali eiti savo pareigas, tokiu atveju, jis jas ir eis“, – tvirtino R. Karbauskis.

R. Karbauskio teigimu, jeigu B. Markausko likimas poste priklausytų tik nuo daugumą Seime turinčių „valstiečių“ frakcijos, B. Markauskas liktų dirbti.

„Jeigu tai priklausys tik tai nuo frakcijos, jis tikrai liktų, nėra abejonių, niekas frakcijoje... Žemdirbiai palaiko ministrą – nesu girdėjęs žemdirbio, kuris būtų nusivylęs ministru, bet sprendimą priiminės ne Seimo frakcija, o Vyriausybės vadovas“, – aiškino R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, situacija dėl B. Markausko yra išpūsta sąmoningai.

„Aišku, laike buvo laikoma (informacija apie B. Markausko ūkininkavimo aplinkybės – BNS) iki šito laikotarpio. Nes buvo tie trys ar ketveri metai nuo neva nebuvusio susitarimo. Tai ką, tas žmogus nematė?“ – tvirtino „valstiečių“ lyderis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat sakė, kad B. Markauskas dirba gerai, o jo likimą turėtų nuspręsti Vyriausybė.

„Ministras kol kas turi Vyriausybės pasitikėjimą. Vyriausybė kol kas to dar nesvarstė, ministras jau įrašytas į darbotvarkę Seime. Jis ateis atsakyti į klausimus, kad visuomenė galėtų aiškiai žinoti visus atsakymus ir bus priimami sprendimai. (...) Suteikime jam galimybę atsakyti į klausimus, tai bus atsakymai ir visuomenei“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas.

„Jis dirba gerai, ir mes jį vertiname už darbą gerai, o dėl reputacinių klausimų jis atsakys Seime į klausimus, kurie bus jam užduoti“, – pridūrė jis.

„Sprendimas priimamas ne tik prezidentės, jis priimamas Vyriausybėje. Jeigu Vyriausybėje bus kitoks sprendimas... o skatinimas prezidentės suprantamas“, – aiškino V. Pranckietis.

Portalas 15min.lt rašė, jog B. Markausko motina Sofija Markauskienė 5–6 metus keliais sklypais Klaipėdos rajone naudojasi be savininkų leidimo.

Vienas žemės savininkų teigė pats mokantis žemės mokestį ir nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. Tuo metu, pasak portalo, B. Markausko motina už šiuos sklypus iš Nacionalinės mokėjimų agentūros gauna išmokas.

Žemės ūkio ministras šiuo metu išėjęs trumpų atostogų – jo darbe nebus ketvirtadienį ir penktadienį.