Ramūnas Karbauskis konservatorių siūlymus Gediminui Kirkilui tikrintis blaivumą vertina kaip įžeidimą
„Vals­tie­čių“ ly­de­ris Ra­mū­nas Kar­baus­kis penk­ta­die­nio siū­ly­mą koa­li­ci­jos par­tne­riui soc­dar­bie­čiui Ge­di­mi­nui Kir­ki­lui pa­si­ti­krin­ti blai­vu­mą ver­ti­na kaip įžei­di­mą.

„Norėčiau pamatyti žmogų, kuris yra matęs G. Kirkilą išgėrusį, parodykite man tokį žmogų. Nesakau, kad jis abstinentas, bet mes nesame matę to žmogaus išgėrusio, nejautėme jokio kvapo ir vakarykštį elgesį konservatorių vertinu kaip įžeidimą“, – šeštadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Penktadienį vykusio Seimo posėdžio metu Vyriausiosios rinkimų komisijos narys konservatorius Vilius Semeška iškvietė į Seimą policijos ekipažą, nes jam kilo įtarimų, kad Seimo vicepirmininkas G. Kirkilas gali būti neblaivus. Pareigūnai į Seimą nebuvo įleisti Vadovybės apsaugos departamento darbuotojų.

Abejones dėl jo blaivumo konservatoriai parlamentarai viešai išsakė pradėjus svarstyti klausimą dėl partijų finansavimo pertvarkos. Konservatoriui Jurgiui Razmai vos iškėlus klausimą dėl G. Kirkilo blaivumo, šis Seimo posėdžio pirmininko vietą užleido partijos kolegei Irenai Šiaulienei.

G. Kirkilas penktadienį sakė alkoholio nevartojęs ir blaivumą tikrintis atsisakė.

„O jūs įsivaizduojate, kad kiekvieną kartą reikės lakstyti tikrintis blaivumą jeigu J. Razma užsimanys?..“ – šeštadienį komentuodamas tokį sprendimą sakė G. Kirkilas.

Nors pats Seimo vicepirmininkas sako nesirengiantis dėl šio įvykio kam nors skųsti konservatorių atstovų, Socialdemokratų darbo frakcija penktadienį išplatino pranešimą, kad dėl J. Razmos viešų kaltinimų kreipiasi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.