Ramūnas Karbauskis: frakcijos skilimas nieko bendro su tikrove neturi
Val­dan­čio­sios Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos ly­de­ris Ra­mū­nas Kar­baus­kis fan­ta­zi­jo­mis ir pa­sa­ko­mis va­di­na pra­ne­ši­mus apie frak­ci­jos ski­li­mo grės­mę.

„Žmonės turi labai didelę fantaziją, ypač Seimo narys B. Matelis. Jis turi tokią genialią fantaziją kurti pasakas. Aš šiandien dar sykį paklausiau frakcijos, ar yra tarp mūsų, kurie planuoja kur nors išeiti, nes pavardės buvo minėtos Martinėlio ir kitų, visi tie žmonės sako, kad nieko bendro su tikrove tai neturi“, – antradienį Seime žurnalistams tvirtino R. Karbauskis.

Anot jo, frakciją bandoma skaldyti iš išorės, tačiau tokių pastangų sėkme jis abejojo.

„Suprantu, kad dabar geras momentas būtų mus kaip nors bandyti suardyti tam, kad Seimas nepatvirtintų Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadų, nes baimė didžiulė visiems kyla dėl to, kas ten paaiškės ir kas bus paviešinta. Pastangos dedamos milžiniškos, bet jos neduos rezultatų“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas atliko parlamentinį tyrimą dėl verslo įtakos politikams, valstybės institucijoms ir jų sprendimams. Šio tyrimo išvadas komitetas turi parengti iki birželio 1 dienos.

Naujienų portalas delfi.lt antradienį paskelbė, kad iš valdančiosios „valstiečių“ frakcijos gali pasitraukti maždaug dešimt narių, nepatenkintų R. Karbauskio „vadovavimo stiliumi“. Praėjusią savaitę šią frakciją palikęs Seimo narys Povilas Urbšys patvirtino turįs planų burti naują – „Laisvo mandato“ – frakciją parlamente.

„Procesai vyksta. Kada idėja gali būti realizuota, priklauso nuo apsisprendimo, pavyzdžiui, dėl mokesčių reformos. Dėl to gali išsiskirti požiūriai. Ir jei vienose frakcijose bus bandoma taikyti „karšto lygintuvo“ principą, visus sulyginant, kai kas gali tam nepaklusti“, – kalbėjo jis.

Portalo teigimu, galimas skilimas Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje šiuo metu siejamas su jos nariu, nepartiniu Justu Džiugeliu, jis esą subūrė maždaug dešimties „valstiečių“ grupę, galinčią trenkti durimis. Pernai iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos pasitraukęs Bronislovas Matelis delfi.lt patvirtino sulaukęs kvietimo prisidėti prie šios grupės.

„Iš tiesų Seime tiek daug gandų kas dieną, kad aš negalėčiau kiekvieno gando komentuoti“, – antradienį Seime žurnalistams sakė J. Džiugelis.

Kita vertus, jis neatmetė galimybės, kad paliks „valstiečių“ frakciją.

„Na, aš neatmetu tokios galimybės, bet, ko gero, klausimas tikrai skubotas“, – teigė jis.

„Tikrai dabar negaliu komentuoti, nes ta viešumoje pasirodžiusi informacija yra gandų lygyje, ir tiesą pasakius, aš manau, kad tai B. Matelio ir P. Urbšio tam tikros kovos. Tarp jų jau seniai aišku, kad juoda katė perbėgusi, aš nenorėčiau būti įveltas į visą šitą santykių aiškinimąsi“, – kalbėjo J. Džiugelis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija Seime šiuo metu turi 55 narius, taip pat valdantiesiems priklauso jokios frakcijos nariu negalintis būti parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis.