R. Šimašius žada apklausti partijos skyrius dėl siūlymo ankstinti liberalų vadovybės rinkimus
Li­be­ra­lų są­jū­džio pir­mi­nin­kas Re­mi­gi­jus Ši­ma­šius ža­da apk­laus­ti par­ti­jos sky­rius, ar rei­kė­tų anks­tin­ti par­ti­jos pir­mi­nin­ko ir va­do­vy­bės rin­ki­mus, rea­guo­jant į tei­sė­sau­gos par­eikš­tus įta­ri­mus.

Paankstinti rinkimus ragina partijos vicepirmininkas Vitalijus Gailius. Jis sako, kad nuo to, ar vadovybė nuspręs pasitikrinti pasitikėjimą, priklausys ir jo paties apsisprendimas, ar likti partijoje.

„Vitalijus labai pergyvena dėl to šešėlio, kuris yra kritęs ant Liberalų sąjūdžio ir, natūralu, kelia klausimą sau ir mums aplinkui, kurie esame dabartinėje vadovybėje, ar iš tiesų padarėme viską, kad situacija būtų suvaldyta – tas klausimas natūralus ir aš pats sau jį keliu (...). Neatmetu galimybės, kad nuspręsime paankstinti, bet strimgalviais nepuolame“, – BNS ketvirtadienį sakė R.Šimašius.

Pirmąkart vyksiantys tiesioginiai Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai numatomi kitų metų pavasarį, partijos suvažiavimas, kuriame būtų tvirtinamas pirmininkas ir renkama valdyba, numatomas kitąmet birželį.

Anot R.Šimašiaus, artimiausiu metu dėl rinkimų ketinama atsiklausti skyrių, apklausa, jo nuomone, galėtų įvykti per mėnesį.

„Mes tikrai svarstysime, ar nereikia dar artą „persikrauti“, artimiausiu metu turėsime diskusiją, manau, partijos narius irgi apklausime, ar reikėtų ankstesnio suvažiavimo, bet kartu skubėti strimgalviais irgi nėra kur, nes savo sprendimus ir pokyčius mes padarėme praėjusių metų gegužės ir birželio mėnesiais“, – pabrėžė jis.

Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai teisėsauga praėjusią savaitę pareiškė įtarimus dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Tai padaryta vykstant stambiam politinės korupcijos tyrimui, kur figūruoja ir koncernas „MG Baltic“. R.Šimašius teigia, kad įtarimai partijai yra nepagrįsti.