R. Karbauskis: naujų partnerių į koaliciją įtraukti nebeplanuojama
Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) pir­mi­nin­kas Ra­mū­nas Kar­baus­kis tei­gia, kad nau­jų par­tne­rių į val­dan­čią­ją koa­li­ci­ją įtrauk­ti ne­bep­la­nuo­ja­ma.

„Tikėjomės tam tikrų pokyčių kitose frakcijose. Per tas dvi savaites jų neįvyko ir mes naujų partnerių į koaliciją neplanuojame įtraukinėti. Jei niekas nesikeis, liks tai, kas dabar bandoma vadinti mažuma – 69 balsai. Mums balsų tikrai nestinga jokiems sprendimams priimti, dėl to formaliai nesieksime to, kad vadintųsi dauguma, kad būtų 71. Tai toks sprendimas“, – portalui LRT.lt sakė R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas pakartojo, kad „valstiečiai“ neturi jokių problemų dėl balsų skaičiaus.

„Mus vadina mažuma, bet jokių vilčių ką nors pakeisti Seime jie (opozicija – BNS) neturi, nes žino, kad jų balsų yra labai mažai. Mes turime paramą, jūs tą žinote. Išskyrus galbūt konservatorius ir nežinau, kaip elgsis Gintauto Palucko socialdemokratai“, – portalui tvirtino R. Karbauskis.

BNS primena, kad Seime 57 atstovus su turinti LVŽS yra pasirašiusi koalicinį susitarimą su buvusia Socialdemokratų partijos frakcija. Tačiau frakcijai skilus į dvi ir pakeitus pavadinimus „valstiečius“ remiančioje Socialdemokratų darbo frakcijoje lieka 12 atstovų, tad formaliai valdantieji turi 69 narius – mažiau nei pusę atstovų 141 vietos Seime.