Pusmetį nematysite rusiškos TVCI
Pir­ma­die­nį Lie­tu­vo­je įsi­ga­lio­ja drau­di­mas pus­me­čiui re­trans­liuo­ti ru­siš­ką te­le­vi­zi­ją TVCI, jos sklai­da Lie­tu­vo­je ap­ri­bo­ta dėl ka­ro ir ne­san­tai­kos kurs­ty­mo.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija sprendimą stabdyti televizijos retransliacijas priėmė prieš dvi savaites, konstatavusi, kad Rusijoje registruotoje TVCI pažeidimai kartojasi, o anksčiau taikytos sankcijos nedavė rezultatų.

Šį komisijos sprendimą sankcionavo Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Komisijos dėmesio sulaukė birželio 10 dieną transliuotoje laidoje „Teisė žinoti“ Rusijos Dūmos deputato Vladimiro Žirinovskio išsakyti komentarai. Jais, kaip nustatė komisija, kurstytas karas, nesantaika ir neapykanta tarp tautų. Laidoje V.Žirinovskis kalbėjo apie Ukrainos, nuo Moldovos atskirtos Padniestrės srities okupaciją.

Televizijos atstovai tiek atsiuntę paaiškinimus raštu, tiek ir dalyvavę komisijos posėdyje pažeidimų nepripažino.

Lietuva dėl pažeidimų pradėjo riboti rusiškų kanalų transliacijas nuo 2014-ųjų, kai Rusija aneksavo Krymą ir pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje.

TVCI transliacijos šiemet jau buvo apribotos mėnesiui. Radijo ir televizijos komisija balandį nustatė, kad laidoje „Įvykių centre su Ana Prochorova“ apie 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje buvo pateikta Lietuvą šmeižianti informacija.

TVCI valdo Rusijos valstybinė televizijos kompanija TV TSENTR.