Profesinės sąjungos vadovui – įtarimai dėl šmeižto
Pro­fe­si­nės są­jun­gos „Sand­rau­ga“ pir­mi­nin­kui Kęs­tu­čiui Juk­niui pa­teik­ti įta­ri­mai dėl po­li­ci­jos par­ei­gū­no šmei­ži­mo.

Kaip penktadienį pranešė Kauno apskrities policija, Imuniteto valdybos pareigūnai vykdė tyrimą pagal pareigūno kreipimąsi dėl tikrovės neatitinkančios, žeminančios informacijos skleidimo.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, kad pareigūną šmeižiantys elektroniniai laiškai gali būti siųsti iš Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ būstinės, šiose patalpose kovo mėnesio pradžioje Imuniteto valdybos pareigūnai atliko kratas.

Per jas rasta ikiteisminiam tyrimui reikšmingų dokumentų bei daiktų.

Ketvirtadienį įtarimai dėl galimai įvykdytos nusikalstamos veikos pateikti profesinės sąjungos pirmininkui K. Jukniui.

Pats profsąjungos vadovas BNS sakė, kad dėl šmeižto kreipėsi ilgametė profsąjungos narė policijos pareigūnė. K. Juknio žiniomis, šmeižiantį laišką anglų kalba apie ją kažkas iš profsąjungos kompiuterio parašė jos draugui užsieniečiui. Pats K. Juknis teigia anglų kalbos nemokantis.

Pasak profsąjungos vadovo, su šia nare buvo nesutarimų dėl darbo apmokėjimo, be to, ji esą susijusi su ankstesniu skandalu, kai K. Juknis buvo apkaltintas apšaudęs iš jo pinigus atsiimti norėjusį darbininką, nes esanti šio giminaitė.

„Čia daug nepatenkintų žmonių buvo, ir kadangi yra sistema visa kompiuterinė sujungta į vieną, daug narių naudojasi, gavosi kažkas panašaus į laišką, kiek ten atitinka tikrovės, kiek neatitinka... Yra ne kam nors kitam, o su manimi suvesti sąskaitas“, – teigė profsąjungos vadovas.

Kauno apskrities policijos Imuniteto skyriaus vadovas Andrejus Rabijus BNS sakė, kad policija turi pakankamai duomenų, jog būtent K. Juknis siuntė laiškus su informacija, kuri žemino nukentėjusiąją kaip pareigūnę, ir kaip privatų asmenį.

„Tuose laiškuose – jie buvo ir elektroninio pobūdžio, ir laiškai paštu, ten buvo informacija akivaizdžiai žeminančio pobūdžio apie pareigūno veiklą ir asmeninį gyvenimą“, – sakė jis.

„Surinkta pakankamai duomenų, kad tai darė ponas Juknis ir kad mes galėtume jam pareikšti įtarimus. O ar tai darė jis, ikiteisminis tyrimas tęsiamas, jis savo pozicijos mums kol kas nepareiškė“, – pridūrė Imuniteto skyriaus vadovas.

Už pareigūno šmeižtą gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienų metų.