Prezidentūra nekantrauja atleisti Bronių Markauską
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė pir­ma­die­nį su­si­ti­ki­me su mi­nis­tru pir­mi­nin­ku Sau­lium Skver­ne­liu ap­ta­rė že­mės ūkio mi­nis­tro Bro­niaus Mar­kaus­ko ga­li­my­bes to­liau ei­ti par­ei­gas. Ša­lies va­do­vė tei­gia ar­ti­miau­siu me­tu lau­kian­ti prem­je­ro ga­lu­ti­nio spren­di­mo. Pra­ėju­sią sa­vai­tę ša­lies va­do­vė tei­gė ne­ma­tan­ti ga­li­my­bių B. Mar­kaus­kui to­liau dirb­ti Vy­riau­sy­bė­je.

„Vyriausybės vadovas rytoj susitiks su ministru. Prezidentė laukia galutinio premjero sprendimo“, – teigiama Prezidentūros pirmadienį BNS perduotame komentare.

Šalies vadovė praėjusį ketvirtadienį pareiškė, kad B. Markauskas neturi „nei politinės, nei moralinės teisės likti poste“.

Premjeras S. Skvernelis penktadienį sakė, kad prezidentės raginimo trauktis iš pareigų sulaukusiam žemės ūkio ministrui B.Markauskui toliau dirbti būtų sunku, bet įmanoma.

„Galiu tik pakartoti, kad dirbti bus sunku, bet įmanoma. Aš tą patį pats patyriau“, – žurnalistams penktadienį Vilniuje sakė S. Skvernelis. Šalies vadovės pareiškimą jis savo ruožtu įvertino kaip opozicinių konservatorių reikalavimų vykdymą.

Premjeras taip pat žadėjo, kad sprendimai dėl ministro bus priimti antradienį po jų susitikimo.

„Nematau problemų, dėl ko jis negalėtų dirbti. Antradienį bus priimti galutiniai sprendimai“, – teigė premjeras.

B. Markauskas ketvirtadienį ir penktadienį atostogavo ir nebendravo su žiniasklaida – jis teigė ketinantis tartis su šeima ir tvarkytis šeimos ūkio Klaipėdos rajone reikalus, o pirmadienį jis dalyvaus Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ministrų taryboje Liuksemburge.

B. Markauskas raginimų trauktis sulaukė portalui 15min.lt paskelbus, kad jo šeima dirbo ne tik savo, bet ir svetimą žemę, ir už tai gaudavo ES išmokas. Pats ministras tai pavadino netyčine klaida.