Prezidentė pareiškė užuojautą dėl gyvybes nusinešusio išpuolio Toronte
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė dėl iš­puo­lio To­ron­te par­eiš­kė užuo­jau­tą Ka­na­dos ge­ne­ra­li­nei gu­ber­na­to­rei Ju­lie Pa­yet­te.

Šalies vadovė palinkėjo didžiausios stiprybės aukų šeimoms ir artimiesiems, sveikatos sužeistiesiems bei vienybės ir susitelkimo visiems Kanados žmonėms, pranešė prezidentės Spaudos tarnyba.

Didžiausiame Kanados mieste Toronte pirmadienį mažiausiai 10 žmonių žuvo nuomojamam krovininiam mikroautobusui įsirėžus į būrį pėsčiųjų per tyčinį išpuolį, pranešė policija.

Incidentas įvyko dieną maždaug už 16 km nuo konferencijų centro, kur tuo metu vyko Didžiojo septyneto (G-7) ministrų susitikimas, bet pareigūnai sakė neturintys įrodymų, jog išpuolis susijęs su šiuo renginiu.

Tuojau po incidento buvo paskelbta, kad žuvo devyni žmonės, bet vėliau, mirus vienam sužeistajam, aukų skaičius padidėjo iki dešimties. Dar 15 žmonių tebėra gydomi miesto ligoninėse, nurodė policijos atstovas.

Įvykio vietoje policija sulaikė įtariamąjį. Vėliau buvo paskelbta kad jis – 25 metų Alexas Minassianas (Aleksas Minasianas), gyvenantis Toronto šiauriniame priemiestyje.