Premjeras: tikrai tai yra dauguma, reali dauguma
So­cial­de­mo­kra­tų bei Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų frak­ci­jų Sei­me koa­li­ci­ja reikš dar sta­bi­les­nį dar­bą, nei iki šiol, kai val­dan­čia­jai dau­gu­mai for­ma­liai pri­klau­sė ne frak­ci­jos, o par­ti­jos, sa­ko „vals­tie­čių“ de­le­guo­tas mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Sau­lius Skver­ne­lis.

„Tikrai tai yra dauguma, reali dauguma. Manau, kad tai bus stabilesnis darbas, kadangi mums reikės bendrauti pačiame Seime, su Seimo nariais, kurie žino realią situaciją, kurie dalyvauja nacionalinėje politikoje, kurie yra patyrę valstybės valdymo reikaluose“, – žurnalistams Vyriausybėje pirmadienį sakė premjeras.

Pasak jo, frakcijoms sudarius koaliciją „valstiečiai“ ieškos ir kitų frakcijų paramos Seime, pirmiausia Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“.

Premjero manymu, šios frakcijos nebūtinai formaliai priklausys valdančiajai daugumai.

Priminus, kad prieš Seimo rinkimus „valstiečiai“ žadėjo nedirbti su teisėsaugos įtariamomis partijomis, S.Skvernelis atsakė: „Mes nepasirašinėjame su jokiomis partijomis jokių susitarimų, kurioms yra pateikti įtarimai kaip juridiniam asmeniui. Nes kalbame apie bendradarbiavimą su Seimo frakcija. Frakcijai ir frakcijoje dirbantiems nariams teisėsauga šiandien jokių pretenzijų iš principo neturi.“

2015 metais partijai „Tvarka ir teisingumas“ pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu stambiu mastu.

Ministras pirmininkas pabrėžė, kad Vyriausybė yra stabili.

„Rudens sesijoje tai pajus dauguma Lietuvos žmonių, kuriems aktualus socialinės atskirties mažinimas“, – sakė S.Skvernelis.

Jis tvirtino nematantis pagrindo tikrintis pasitikėjimą Seime, kai dėl bendradarbiavimo sutarė socdemų ir „valstiečių“ frakcijos. Premjeras atskleidė, kad jų deklaracija pasirašyta sekmadienį, praėjus dienai po Socialdemokratų partijos tarybos sprendimo trauktis iš valdančiosios koalicijos.

Po šio sprendimo socilademokratų deleguoti teisingumo ir užsienio reikalų ministrai Milda Vainiutė bei Linas Linkevičius pranešė liekantys pareigose. Atsistatydinimo pareiškimą premjerui įteikė ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, tačiau ministras pirmininkas jo tenkinti nenori ir sako bandysiantis įkalbėti ministrą likti.

Pasirašė deklaraciją

Andrius Palionis./ Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pasirašė koalicijos deklaraciją, pranešė Seimo LVŽS frakcija.

„Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos (LSDP), atsižvelgdamos į susidariusią politinę situaciją ir siekdamos tęsti šios kadencijos Seime pradėtus darbus, sudarė LVŽS ir LSDP frakcijų koaliciją. Abiejų frakcijų seniūnų – Ramūno Karbauskio ir Andriaus Palionio – pasirašytame dokumente išreiškiama tolesnė parama XVII Vyriausybės programai ir veiklai, rašoma išplatintame pranešime spaudai.

LVŽS frakcijos seniūno R. Karbauskio teigimu, „tai – svarbus LVŽS ir LSDP frakcijų žingsnis, sukuriantis kokybiškai naują politinę situaciją, kuri mums garantuoja bendrą darnų darbą ir įsipareigojimų rinkėjams įgyvendinimą. Didžiosios dalies LSDP frakcijos Seime narių apsisprendimas toliau dirbti kartu rodo atsakingą požiūrį į Valstybę ir jos žmones.“

„Tokios pozicijos dauguma Seimo socialdemokratų frakcijos narių nusprendė laikytis norėdami išsaugoti valstybės politinį, socialinį bei ekonominį stabilumą“, – teigia LSDP frakcijos seniūnas A. Palionis.