Premjeras: po prezidentės vertinimo žemės ūkio ministrui sudėtinga būtų dirbti
Pre­zi­den­tei Da­liai Gry­baus­kai­tei par­eiš­kus, kad že­mės ūkio mi­nis­tras Bro­nius Mar­kaus­kas ne­tu­ri ga­li­my­bių to­liau dirb­ti, prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis pri­ta­ria, kad mi­nis­trui bū­tų su­dė­tin­ga lik­ti par­ei­go­se.

„Sudėtinga ministrui darbuotis bet kokiu atveju būtų po tokio valstybės vadovo pareiškimo, bet sprendimus priimsime grįžę į Vilnių“, – ketvirtadienį Kijeve žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis atkreipė dėmesį, kad B. Markauskui metami priekaištai nėra susiję tiesiogiai susiję su juo, o su jo motinos ūkiu.

„Norėtųsi, kad būtų tiesiogiai su ministru betarpiškai tie dalykai susiję“, – teigė S. Skvernelis.

Kita vertus, anot premjero, nėra gerai, „kai ministerija linksniuojama ir ministras“.

„Bet reikiami sprendimai bus priimti“, – pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Premjeras iš vizito Kijeve grįš ketvirtadienio pavakare.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad kritikos dėl šeimos ūkininkavimo aplinkybių sulaukęs žemės ūkio ministras B. Markauskas neturi galimybių toliau dirbti.

„Aš manau, kad nei politinės, nei moralinės teisės likti poste toks ministras nebeturi. Jis ją prarado“, – ketvirtadienį transliuotame interviu LRT radijui sakė šalies vadovė.

Ministrą delegavusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tvirtino neturintys priekaištų ministro darbui, bet dėl jo likimo turi nuspręsti Vyriausybė.

Portalas 15min.lt rašė, kad B. Markausko motina Sofija Markauskienė 5–6 metus keliais sklypais Klaipėdos rajone naudojasi be savininkų leidimo.

Vienas žemės savininkų teigė pats mokantis žemės mokestį ir nėra suteikęs leidimo ministro šeimai ūkininkauti jo žemėje. Tuo metu, pasak portalo, B. Markausko motina už šiuos sklypus iš Nacionalinės mokėjimų agentūros gauna išmokas.

Žemės ūkio ministras šiuo metu išėjęs trumpų atostogų – jo darbe nebus ketvirtadienį ir penktadienį.