Premjeras neišsisukinėja: Ramūno Karbauskio užmaršumas „atrodo graudžiai“
Sau­lius Skver­ne­lis sa­ko, kad Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) ly­de­rio už­mar­šu­mas dek­la­ruo­ti kai ku­riuos san­do­rius tam­pa sis­te­ma ir tai „a­tro­do grau­džiai“.

„Tikrai nenoriu pasakyti, kad niekas nesame suklydę. Bet tai negali būti sistema. Dėl to vienareikšmiškai jam ne kartą pasakyta: jeigu pats nesugebi, tai yra teisininkai, matyt, galimybės turėti teisines konsultacijas, kurios primintų, kažkas peržiūrėtų tas deklaracijas, sandorius ir pasakytų: žiūrėk, reikia tą ir tą daryti. Nes tai tikrai jau skamba „juokingai“, o jei realiai, tai graudžiai. Aš tai sakau ir jam, kad tokių dalykų nebūtų“, – ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Vis dėlto jis atmetė kritiką R. Karbauskiui dėl jam priklausančio „Agrokoncerno“ prekybos su Rusijos įmonėmis

„Ten, kur yra visiškai nepamatuota, ypatingai, kaip minėjau, norint jį padaryti Rusijos agentu, reikia turėti tam tikro padorumo ir sąžiningumo. Toje temoje aš tikrai nematau jokių indikacijų, kad būtų taip. Dėl to bet kuris Seimo narys, kuris susidurtų su tokia pozicija, iš manęs palaikymą turėtų“, – teigė jis.

Kalbėdamas apie VRK vis nepriimamą išvadą dėl „Agrokoncerno“ teiktos paramos teisėtumo, jis tikino, kad jei yra pagrįstų įrodymų, kad finansavimas vykdytas netinkamai, VRK neturėtų taikyti išimčių LVŽS.

Premjeras kritikavo ir dalies „valstiečių“ frakcijos Seime atstovų veiksmus dalijant tautinius kostiumus vaikams, tačiau pačią tautinių kostiumų dovanojimo iniciatyvą ne iš biudžeto lėšų sveikino.

„Manau, kad tikrai neteisingas sprendimas buvo ir tie kolegos, kurie sprendimą priėmė, galbūt nevertino tam tikrų pasekmių. Manau, kad tas pats fondas su savo savanoriais, visuomenininkais turėjo tą ir padaryti“, – tikino jis.