Premjeras: Artūrui Skardžiui dirbti Ekonomikos komitete nederėtų
Prem­je­rui Sau­liui Skver­ne­liui ne­sup­ran­ta­mas an­tra­die­nio Sei­mo spren­di­mas pa­lik­ti Ar­tū­rą Skar­džių Eko­no­mi­kos ko­mi­te­te.

„Pasisakau, kad žmonės, kurie yra pažeidžiami arba turi interesų konfliktą, negali būti viename ar kitame komitete“, – pareiškė S. Skvernelis ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą, konservatorių frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio paklaustas, ar esantis interesų konflikte Seimo narys turėtų tęsti darbą komitete.

Seimui kol kas nepateiktos Antikorupcijos komisijos tyrimo dėl A. Skardžiaus, kuris yra ir Energetikos komisijos narys, interesų energetikoje išvados. Seimo etikos sargai, išnagrinėję A. Skardžiaus frakcijos kolegos Andriaus Palionio skundą, kad išvados galutinis variantas skiriasi nuo to, dėl kurio komisija balsavo, trečiadienį pareiškė leidžianti Antikorupcijos komisijai ištaisyti klaidas, kurias komisija pripažino esant ne esminėmis ir techninėmis.

Antikorupcijos komisijos patvirtintose išvadose konstatuojama, kad rūpindamasis atsinaujinančių išteklių ūkiu parlamentaras galėjo supainioti viešus ir privačius interesus.

G. Landsbergis siūlo komisijos tyrimą laikyti nebaigtu ir jį pavesti tęsti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, juolab, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos A. Skardžiaus veiklos. Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas „valstietis“ Vytautas Bakas siūlo Seimui išvadas griežtinti ir tyrimo netęsti.

Komisija yra nustačiusi, kad A. Skardžius, turėdamas interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas įstatymų pataisas, galėjo pažeisti viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatas. Komisija nustatė, kad A. Skardžiaus šeimos nariai dalyvauja energetikos versle bei turi ryšių su Baltarusijos verslininkais.