Premjerą VRK ir Lauros Matjošaitytės darbas tenkina
Prem­je­rui Sau­liui Skver­ne­liui Vy­riau­sio­sios rin­ki­mų ko­mi­si­jos (VRK) dar­bas šiuo me­tu abe­jo­nių ne­ke­lia.

„Man kol kas tikrai (VRK veikla – BNS) abejonių nekelia, o klausimus, kurie iškilę dėl atskirų tyrimų, kodėl kažkas buvo į stalčių padėta, turi atsakyti pirmiausia pati komisijos pirmininkė ir komisija, tada galėsime vertinti toliau pačios komisijos veiklą“, – pirmadienį žurnalistams į klausimą, kaip vertina situaciją VRK, atsakė S. Skvernelis.

Opozicija kelia VRK vadovės Lauros Matjošaitytės atsakomybės klausimą dėl dar praėjusios kadencijos pabaigoje, pernai birželio mėnesį, komisijos darbo grupės parengtos, bet taip iki šiol ir neapsvarstytos išvados dėl „valstiečių“.

Konservatoriai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami išsiaiškinti, ar L. Matjošaitytės veiksmuose, neteikus išvados visos komisijos svarstymui, negalima įžvelgti prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo požymių.

Premjeras S. Skvernelis tvirtina, kad L. Matjošaitytė dar praėjusią VRK kadenciją, kuomet ėjo pavaduotojos pareigas, buvo viena iš narių, su kuria buvo galima konstruktyviai spręsti rinkimų skaidrumo problemas.

„Kalbant apie komisijos vadovę, kiek man teko susidurti tiek būnant policijos vadovu, tiek vidaus reikalų ministru, tai buvo viena iš komisijos narių, su kuria buvo galima konstruktyviai spręsti ir buvo sprendžiamos neskaidrių rinkimų užkardymo problemos, papirkinėjimo problemos“, – L. Matjošaitytę įvertino premjeras.

Minimoje išvadoje nėra nustatyta rinkimų įstatymų pažeidimų, bet dėl milijoninės „Agrokoncerno“ paramos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiu Ramūnu Karbauskiu susijusiems renginiams siūloma kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją.

Opoziciniai konservatoriai iškėlė versiją, esą nuslėpus darbo grupės išvadą dėl „Agrokoncerno“ milijoninės paramos su R. Karbauskiu susijusiems renginiams L. Matjošaitytei atsidėkota VRK vadovės postu. Pati VRK vadovė šias prielaidas neigia.

Keturių Seimo opozicinių frakcijų atstovai savo ruožu nori susitikti su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, kad sužinotų jo požiūrį į VRK vadovės L. Matjošaitytės galimybes likti pareigose.

Anksčiau su L. Matjošaityte susitikęs V. Pranckietis pareiškė nematantis būtinybės jai trauktis iš pareigų, teigė, kad ji „dirba teisingai“.

Skundą dėl galbūt paslėptos politinės reklamos televizijos seriale „Naisių vasara“ VRK gavo dar 2016 metų vasarą. Buvo sudaryta darbo grupė jam tirti. Tyrimą ji baigė jau po Seimo rinkimų pernai birželį. Darbo grupės parengta išvada įkelta į VRK dokumentų valdymo informacinę sistemą, bet viešam komisijos posėdžiui taip ir nepateikta.

VRK darbo grupė suskaičiavo, kad su R. Karbauskiu susijusiems renginiams 2013–2016 metais jam priklausantis „Agrokoncernas“ galėjo išleisti per milijoną eurų.

Pagal įstatymą, VRK pirmininką slaptu balsavimu skiria Seimas Seimo pirmininko teikimu.

L. Matjošaitytė VRK vadove paskirta pernai birželį V. Pranckiečio siūlymu.