Povilo Urbšio „santuoka“ su „valstiečiais“ žlugo?
Val­dan­čio­sios Lie­tu­vos vals­tie­čių ir ža­lių­jų są­jun­gos (LVŽS) frak­ci­ja nu­ta­rė iš Sei­mo se­niū­nų su­ei­gos at­šauk­ti Po­vi­lą Urb­šį, jau se­no­kai ne­su­ta­rian­tį su „vals­tie­čių“ ly­de­riu Ra­mū­nu Kar­baus­kiu.

„Turiu jus informuoti, kad ką tik mūsų frakcija balsavo, kad Povilą Urbšį seniūnų sueigoje pakeičia Viktoras Rinkevičius“, – ketvirtadienį Seime žurnalistus informavo R. Karbauskis.

Seniūnų sueigą sudaro parlamento vadovybės nariai ir frakcijų atstovai. Ji svarsto Seimo sesijos darbų programas bei plenarinių posėdžių darbotvarkes, derina Seimo komitetų ir frakcijų darbo organizavimo klausimus.

Pats P.Urbšys tikina, kad iš „valstiečių“ frakcijos kol kas nesitrauks.

„Noriu padaryti viską, kad frakcija neįkristų į „Agrokoncerno“ interesų akivarą ir netaptų panaši į „Agrokoncerno“ padalinį. Todėl pats iš frakcijos kol kas neišeinu“, – argumentavo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje argumentavo politikas.

Premjeras stojo ginti

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį paragino nešalinti parlamentaro Povilo Urbšio iš valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos, nepaisant jo nesutarimų su šios frakcijos lyderiu Ramūnu Karbauskiu.

Vyriausybės vadovas teigė, kad P. Urbšys dažniau turėtų derinti savo pozicijas su „valstiečiais“.

„Pati situacija nėra normali: Povilas dažnai reiškia pozicijas, kurios yra neaptartos, nederintos frakcijoje, bet Povilas visą laiką buvo toksai, ir aš manau, kad tokie žmonės yra reikalingi“, – sakė premjeras.

„Manau, kad dar tikrai nėra tos situacijos, kad priimtume sprendimus ką nors šalinti“, – pridūrė jis.

S. Skvernelis pabrėžė norintis išsaugoti kiekvieną frakcijos narį ir tvirtino, kad požiūrį keisti „reikalinga iš abiejų pusių“.

R. Karbauskis yra apkaltinęs P. Urbšį veikimu prieš frakciją.

„Jo veiksmai nukreipti prieš frakciją, prieš mane, kaip frakcijos vadovą. Tai tokia kryptinga veikla“, – šią savaitę BNS tvirtino R. Karbauskis.

Jis neatmetė, kad bus keliamas klausimas ir dėl P. Urbšio šalinimo iš LVŽS frakcijos.

P. Urbšys yra kritikavęs R. Karbauskį dėl jo elgesio kilus skandalui dėl Gretos Kildišienės, ragino atsakyti į visus klausimus, susijusius su trąšų importu, grasino trauktis iš LVŽS frakcijos, jeigu nebus pritarta opozicijos iniciatyvai atlikti parlamentinį tyrimą dėl žemės ūkio paskirties žemės koncentracijos vienose rankose.