Policijos pareigūnai padės Migracijos departamentui tvarkytis su vizomis
Mig­ra­ci­jos de­par­ta­men­to dar­buo­to­jams ne­spė­jant tvar­ky­ti do­ku­men­tų, jiems į pa­gal­bą lai­ki­nai siun­čia­mi 10 po­li­ci­jos mig­ra­ci­jos pa­da­li­nių dar­buo­to­jų, in­for­ma­vo vi­daus rei­ka­lų mi­nis­tras Ei­mu­tis Mi­siū­nas.

„Migracijos departamento vadovė nesusitvarko, dar prieš kurį laiką prašė padidinti darbuotojų skaičių, ji nurodė 12 pareigybių, bet šiuo laikotarpiu taip greit negalime padėti, nes nėra finansavimo. Todėl susitarėme su policija, kad iš migracijos valdybų jie perves 10 darbuotojų į Migracijos departamentą. Čia greitos priemonės spręsti problemą, nes matome, kokios eilės yra susidariusios,žmonės dirba viršvalandžius, dėl to gal ir klaidos atsiranda“, – BNS sakė ministras.

Jis teigia, kad policijos darbuotojai kol kas siunčiami dviems mėnesiams, ministerija prašo biudžete numatyti papildomiems etatams departamente 148 tūkst. eurų, jei pinigai nebus skirti, ketinama policijos darbuotojų delegavimą pratęsti. Nuo spalio pradžios departamentas dėl darbuotojų trūkumo nebepriima prašymų dėl Lietuvos vizų išdavimo – ministras sako, kad vizų išdavimas turėtų būti atnaujintas.

Susidariusias įvairių prašymų eiles departamente E. Misiūnas sieja su liberalesniu darbo vizų išdavimu, ypač ukrainiečiams, taip pat tradiciškai intensyvesne studentų iš užsienio migracija rudenį.

E.Misiūnas laikiną sprendimą pavadino „gaisro gesinimu“, tuo metu planuojama Migracijos departamento reforma, anot jo, bus daroma „racionaliai apgalvojus, o ne gaisro sąlygomis“.

Tiesa, jis užsimena, kad nebus ignoruojama ir prezidentės, politikų ir kitų specialistų kritika, jog nereikėtų perduoti migracijos funkcijų statutinėms tarnyboms, tad šią Seimo sesiją nesitikima parengti konkrečių reformai skirtų teisės aktų – bus siekiama tik „išgryninti idėjas“.

„Dar vakar buvome susitikę su prezidentės patarėjais, premjero patarėju, ministerijoje diskutavome, kalbėjome, kaip geriau situaciją išspręsti. Dar tikrai šimtu procentu nėra apsispręsta, kad eisime būtent šituo (departamento naikinimo – BNS) keliu. Turime ir Estijos pavyzdį, bet turime ir kitų šalių pavyzdžius, kur funkcijos perduotos policijai. Kalbėsimės ir su premjero, prezidentės komanda. Aiškaus sprendimo negaliu pasakyti, bet mūsų pasirinktas variantas atrodo racionalus, geresnis, greitesnis“, – įsitikinęs ministras.

Prieš dvi savaites ministras paskelbė apie planus naikinti pastaruoju metu kritikos sulaukiantį Migracijos departamentą ir jo funkcijas perduoti policijai, dalį funkcijų – pasieniečiams. Iniciatyvą sukritikavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad migracijos sistemos problemas reikia spręsti pertvarkant šią instituciją, o ne padalinant jos funkcijas statutinėms tarnyboms.

Kritikos departamentas sulaukė dėl kelių sprendimų, susijusių su prieglobsčio suteikimu, leidimų gyventi Lietuvoje išdavimu ir galimu informacijos nutekinimu.