Po ministro vizito Kybartuose – krenta pataisos namų vadovo galva
Rea­guo­da­mas į in­ci­den­tą Ky­bar­tų pa­tai­sos na­muo­se tei­sin­gu­mo mi­nis­tras ža­dė­jo griež­tai ver­tin­ti ap­lai­dų at­sa­kin­gų as­me­nų el­ge­sį. Po ka­li­nių in­ter­ne­tu trans­liuo­tų iš­ger­tu­vių nuo par­ei­gų nu­ša­lin­tas lai­ki­nai Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų di­rek­to­riaus par­ei­gas ėjęs Ri­man­tas Zai­kaus­kas.

Apie tai BNS pranešė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, pirmadienį apsilankęs šiuose pataisos namuose.

„Nušalinome nuo visų pareigų pataisos namų vadovą Rimantą Zaikauską, imuniteto vadui Gintarui Zaveckiui reiškiu nepasitikėjimą. Bus pradėtas tarnybinis patikrinimas plataus masto dėl susidariusios situacijos Kybartų pataisos namuose“, – BNS pirmadienį sakė E. Jankevičius.

Kas bus naujasis pataisos namų vadovas, jis žada paskelbti antradienį.

Ministras teigė, kad apsilankęs pataisos namuose įsitikino, jog mobiliųjų telefonų blokavimo sistema neveikia. Jis teigė negalintis kol kas detalizuoti to priežasčių, bet tvirtino, kad situacija bus išspręsta.

„Galiu pasakyti, neatskleisdamas kokiomis priemonėmis, bet mes imsimės priemonių ir telefonai bus užblokuoti“, – užtikrino ministras.

E. Jankevičiaus teigimu, įtariama, kad įkalinimo įstaigos viduje organizuojama prekyba draudžiamais daiktais ir jau antradienį į pataisos namus atvyks kriminalinės žvalgybos pareigūnai iš Vilniaus, jie padės organizuoti tyrimus dėl šių pažeidimų.

Taip pat planuojama stiprinti bendradarbiavimą su policija, kad būtų nustatyti iš išorės draudžiamus daiktus į įkalinimo įstaigą teikiantys asmenys.

„Čia nėra tik alkoholis. Yra telefonai, narkotikai ir kitos medžiagos“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat žada užtikrinti visos įkalinimo įstaigos teritorijos sekimą techninėmis priemonėmis.

„Girdime tas pasakas, kad vis kažkas permeta per tvorą kokias nors siuntas su neleistinomis medžiagomis ir nepavyksta nustatyti, kas tas siuntas paėmė“, – kalbėjo E. Jankevičius.

Ministras žada, kad tai nebus paskutinis kartas, kai įstaigoje vykdomos tokios priemonės.

„Šiandien yra atliekama krata, bet galiu aiškiai pasakyti, kad čia bus ne paskutinė: kratos nuolatos bus atliekamos su naujausia įranga“, – sakė jis.

E. Jankevičius taip pat teigė, kad situacija įkalinimo įstaigoje bus kontroliuojama iš ministerijos.

Tiesioginę transliaciją socialiniame tinkle vykdę kaliniai, pasak Teisingumo ministerijos, yra nustatyti, jiems pritaikyta nuobauda – perkėlimas į drausmės grupę.

Šiuo metu bausmes pataisos namuose atlieka 415 asmenų, teistų po kelis kartus. Įstaigoje draudžiama vartoti alkoholį, turėti ir naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis.

Ansčiau pranešta, jog šiandien teisingumo ministras lankėsi Kybartuose, kur aiškinosi susiklosčiusią situaciją. Ministras „Facebooko“ transliaciją vadina pasityčiojimu ir stebisi, kaip gali neveikti ryšio blokavimo sistema.

„Be abejonės, vertinimas labai neigiamas. Tai yra pasityčiojimas iš bausmių vykdymo sistemos. Taip būti negali. Nesuprantu, kaip galėjo neveikti ryšio blokavimo sistemos, į kurią buvo investuotos valstybės lėšos. Vertinsime ir priimsime sprendimus po apsilankymo Kybartuose“, – LRT RADIJUI sakė ministras.