Petrui Gražuliui prabangus „Lexusas“ atsirūgo
Per vė­lai au­to­mo­bi­lio įsi­gi­ji­mą dek­la­ra­vęs Sei­mo na­rys „tvar­kie­tis“ Pe­tras Gra­žu­lis pa­žei­dė įsta­ty­mą, tre­čia­die­nį nu­spren­dė Vy­riau­sio­ji tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ja (VTEK).

„VTEK vertinimu, politikas nesilaikė įstatymu nustatytų interesų deklaravimo terminų“, – rašoma komisijos pranešime.

Parlamentaras sako deklaruoti sandorį pamiršęs.

„Aš pamiršau, ir viskas. Nuomą deklaravau, pardavimo nedeklaravau... Kai tik priminė, iškart kitą dieną deklaravau“, – BNS sakė P. Gražulis.

Tyrimą VTEK pradėjo, kai 15min.lt pranešė, kad P. Gražulis pernai gegužę iš UAB „Nordic via“ už 21 tūkst. eurų įsigijo lengvąjį automobilį „Lexus“.

Pasak komisijos pranešimo, politikas savo privačių interesų deklaracijoje šį sandorį privalėjo nurodyti per 30 kalendorinių dienų, tačiau tai P. Gražulis padarė pavėlavęs daugiau nei pusmetį – šių metų sausio pradžioje.

VTEK teigimu, teikti privačių interesų deklaracijas įpareigoja įstatymas, privačių interesų deklaravimas nėra metinis – tai yra tęstinis procesas. Deklaruoti privalu pradėjus eiti pareigas, o po to – kaskart atsiradus naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeitus jau deklaruotiesiems.

Deklaruoti reikia per pastaruosius metus sudarytus 3 tūkst. eurų sumą viršijančius sandorius, saistančius ryšius su juridiniais asmenimis.