Petro Auštrevičiaus iniciatyvą dėl Rusijoje įkalinto režisieriaus palaiko 60 europarlamentarų
Be­veik 60 eu­ro­par­la­men­ta­rų pa­si­ra­šė krei­pi­mą­si į Ru­si­jos va­do­vus su rei­ka­la­vi­mu pa­nai­kin­ti kal­ti­ni­mus gar­siam ša­lies re­ži­sie­riui Ki­ri­lui Se­reb­re­ni­ko­vui ir pa­nai­kin­ti jam lais­vės ap­ri­bo­ji­mą.

„Mes visi sutariame, kad kaltinimai Kirilui Serebrenikovui ir teismas prieš jį yra politiškai motyvuotas veiksmas, juo siekiama užtildyti menininką, kurio požiūris ir kūryba atvirai kritikavo didžiąją dalį to, kas šiuo metu vyksta Rusijoje (...). Šiuo laišku mes dar kartą raginame Rusijos Federacijos vyriausybę kuo skubiau paleisti Kirilą Serebrenikovą ir atšaukti jam pateiktus kaltinimus“, – rašoma kreipimesi.

Jis adresuotas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, premjerui Dmitrijui Medvedevui bei kultūros ministrui Vladimirui Medinskiui

Europos Parlamento narių kreipimąsi iniciavęs Lietuvos europarlamentaras liberalas Petras Auštrevičius apgailestavo, kad dėl skirto arešto menininkams negali atvykti į Vilnių, kur penktadienį bus rodomas režisieriaus spektaklis“Artimas miestas“, pastatytas pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę.

„Deja, Vilnius režisieriui tapo uždraustu miestu, kurio jis negali aplankyti dėl namų arešto sąlygų Maskvoje ir Kremliaus vadovybės statomo pašvinkusio politinio teismo spektaklio“, – sakė P.Auštrevičius.

Ketvirtadienį, prieš išsiųsdami laišką, jį pasirašę politikai Europos Parlamento rūmuose Strasbūre surengė viešą palaikymo akciją rusų režisieriui – iškėlė plakatus su užrašu „Laisvę K. Serebrenikovui“.

47-erių K.Serebrenikovas dirba Rusijos sostinės Gogolio centro teatro meno vadovu, o jo pastatymai rodomi ir legendiniame Maskvos Didžiajame teatre. Rusijos tyrimų komitetas kaltina režisierių per trejus metus iš valstybės biudžeto pasisavinus mažiausiai 68 mln. rublių (977 tūkst. eurų). Naujienų portalas „Meduza“ teigia, kad režisieriui iškelta byla yra neįtikinanti, nes joje teigiama, kad spektaklis, sulaukęs puikių Rusijos ir užsienio publikos įvertinimų, niekada nebuvo pastatytas.