Pažadai dėl vaiko pinigų sumažėjo 20 eurų
Prem­je­ras Sau­lius Skver­ne­lis sa­ko, kad vai­ko pi­ni­gus ke­ti­na­ma di­din­ti dau­giau nei 10 eu­rų. LŽ pri­me­na, jog be­veik prieš mė­ne­sį bu­vo svars­to­ma vai­ko iš­mo­ką di­din­ti nuo 30 iki 50 eu­rų. 

„Galime sakyti, kad tai socialinei daliai, kuri susijusi su skurdo, atskirties mažinimu, turėsime resursų, kad galėtumėme savo įsipareigojimus ir vykdyti, ir juos didinti. Šiandien apie tai anksti kalbėti, bet manau, kad tai tikrai bus daugiau negu dešimt eurų“, – penktadienį delfi.lt konferencijoje S. Skvernelis. Jis nenurodė, kada vaiko pinigai būtų didinami.

Prieš mėnesį Seimo pirmoji pirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė teigė, jog svarstoma galimybė vaiko išmoką kitąmet didinti nuo 30 iki 50 eurų: „Mes pradėjome nuo 30 eurų, svarstome, kad 2019 metais yra galimybė, nes jau pavasario sesijoje pradėsime kalbėti apie 2019 metų biudžetą, tai jei tai 50 eurų, tai ženklesnė parama.“

Valdantieji pastaruoju metu piktinasi, kad dalis savivaldybių dar nėra peržiūrėjusios prašymų dėl vaiko pinigų, o tėvai nėra sulaukę paramos. Daugiausia kritikos sulaukia Vilniaus miesto savivaldybė, apdorojusi apie pusę iš daugiau nei 53 tūkst. pateiktų prašymų.

„Aš įžvelgiu, kad yra tam tikras piktybiškumas, daro, kad ši idėja būtų diskredituota. Aš bent jau nematau objektyvių priežasčių, dėl ko tai nedaroma. Taip, yra didmiestis, yra didelės apimtys, bet yra ir kiti didmiesčiai, kurie su didesniais ar mažesniais sutrikimais tą padarė“, – kalbėjo premjeras.

Vilniaus savivaldybės vicemeras Gintautas Paluckas pabrėžė, kad Vyriausybė buvo įspėta, jog dėl itin didelio pareiškėjų skaičiaus darbuotojai nespės operatyviai priimti prašymų, bei kaltina Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją dėl tinkamai neveikiančios sistemos, skirtos tvarkyti prašymams. Anot jo, šiuo metu už tai atsakingi darbuotojai dirba ir savaitgaliais.

Nuo šių metų sausio šalies vaikams skiriama 30 eurų dydžio išmoka, pakeitusi pajamų mokesčio lengvatą, per mėnesį vaikus auginantiems dirbantiems tėvams leidusią už vieną vaiką susigrąžinti iki 30 eurų.

Mažai uždirbantiems arba daugiavaikiams tėvams bus mokamos papildomos išmokos. Jiems išmoka sudaro 58,5 euro už vaikus iki dvejų metų ir 45,2 euro – už vyresnius vaikus.

Sausio mėnesį savivaldybes užplūdus prašymams dėl vadinamųjų vaiko pinigų, šios nespėja jų įvertinti ir išmokos tikriausiai bus išmokėtos kovo mėnesį.