Patarėjas įsikūnijo į premjerą: Bronių Markauską atleisčiau
Mi­nis­tro pir­mi­nin­ko Sau­liaus Skver­ne­lio pa­ta­rė­jas Skir­man­tas Ma­li­naus­kas pa­skel­bė, kad že­mės ūkio mi­nis­trą Bro­nių Mar­kaus­ką, jei šis ne­su­tik­tų trauk­tis pats, prem­je­ras tu­rė­tų at­leis­ti. Tuo me­tu Sau­lius Skver­ne­lis yra sa­kęs, kad spren­di­mą dėl mi­nis­tro li­ki­mo pri­ims vė­liau.

„Premjero vietoje – atleisčiau, ministro vietoje – traukčiausi. Kartu matau ir tai, kad tai ne korupcija, ūkininkavo Markauskas, padarė taip, kaip ir daugelis kitų. (…) Jei Markauskas iš tiesų parduos ūkį, nutrauks visas žemės nuomos sutartis, trauksis iš „Pienas LT“ dalininkų, jo interesų konflikto klausimai spręsis. Pažeidimo nepakeisi, bet į ateitį žiūrint, jam galimybių daryti ką nors neskaidriai praktiškai neliks, nes bus po padidinamuoju stiklu. Jau yra“, – socialiniame tinkle „Facebook šiandien parašė S. Malinauskas.

„Principingą sprendimą“ dėl B. Markausko priimti žadėjęs S. Skvernelis vakar pareiškė, kad sprendimą dėl B. Markausko priims vėliau, kai sulauks teisėsaugos išvadų.

Pats ministras B. Markauskas po susitikimo su ministrų kabineto vadovu sakė, kad kritika dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių nepagrįsta ir laukia S. Skvernelio sprendimo.

Komentuodama S. Skvernelio pareiškimą prezidentė Dalia Grybauskaitė šįryt naujienų agentūrai BNS perduotame komentare sakė: „Žadėjęs principingumą premjeras parodė, kad yra priklausomas ir savarankiškų sprendimų priimti negali. (...) Susikompromitavusio ministro dangstymas, galutinių sprendimų atidėliojimas ir atsakomybės vengimas menkina premjero kuriamą skaidraus ir principingo politiko įvaizdį. Šiuo atveju matome tik principingą neprincipingumą.“

Maža to, prezidentė užsiminė, kad B. Markauskas, pats ūkininkaudamas, galbūt pažeidžia kelis Konstitucijos straipsnius. Tad Seimo opozicijos atstovai po tokių S. Skvernelio ir D. Grybauskaitės pareiškimų prakalbo apie galimą interpeliaciją – ir ministrui B. Markauskui, ir premjerui S. Skverneliui. Tai šįryt patvirtino Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis.

Trauktis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) į ministro postą deleguotą B. Markauską paragino ir LVŽS frakcijos Seime narys Justas Džiugelis. „Broniau Markauskai – būk vyras, prisiimk asmeninę atsakomybę ir traukis, nelaukdamas interpeliacijos, nes ją palaikys ne tik opozicija“, – trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė jis.

LVŽS vedlys Ramūnas Karbauskis anksčiau yra sakęs, kad B. Markauskui trauktis nėra pagrindo. „Aš manau, kad ta situacija, kuri klostosi ir kuri aptarinėjama viešojoje erdvėj, nėra tokia, kuri šiuo atveju galėtų būti priežastimi, kad ministras nebedirbtų“, – praėjusį penktadienį sakė R. Karbauskis.