NSGK tyrimo išvadų laukė ir JAV
Po Lie­tu­vo­je at­lik­to par­la­men­ti­nio ty­ri­mo dėl vers­lo po­vei­kio po­li­ti­kai JAV Vals­ty­bės de­par­ta­men­tas par­agi­no ir ki­tas ša­lis vie­šin­ti ne­skaid­rią Ru­si­jos ener­ge­ti­kos mil­ži­nės „Ro­sa­tom“ veik­lą.

„Lietuvos ataskaita apie Rusijos „Rosatom“ rodo šešėlinius sandorius, naudojimąsi įtaka siekiant laimėti projektus valstybinės infrastruktūros ir atominės energetikos srityje“, – tviteryje parašė Valstybės departamento atstovė Heather Nauert.

„Visas su „Rosatom“ bendradarbiaujančias šalis raginame taip pat demaskuoti tokį elgesį ir jo netoleruoti“, – pridūrė ji.

Antradienį Seimo patvirtintose tyrimo išvadose rašoma, kad „Rosatom“ veikla Lietuvoje remiasi neteisėta įtaka valdžios institucijoms, jos tikslas yra dominuoti regiono energetikos sektoriuje, o tai nesuderinama su Lietuvos siekiu užsitikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

Parlamentas teigia, jog „Rosatom“ planai įkurti bendrą konsorciumą su Lietuvos įmonėmis bei siekti savo veiklai palankių sprendimų ir projektų vertintinas kaip siekis pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį, o tai kelia pavojų nacionaliniam saugumui.

Anot Seimo, „Rosatom“ kartu su Dariaus Mockaus valdomu koncernu „MG Baltic“ turi bendrų interesų šiemet planuojamame skelbti šimtamilijoninės vertės Ignalinos atominės elektrinės (IAE) atliekyno statybos konkurse.