Mitinge reikalauta didinti pensijas
Va­kar Vil­niu­je, S. Dau­kan­to aikš­tė­je prie pre­zi­den­tū­ros, apie pu­san­tro šim­to žmo­nių su­si­rin­ko į mi­tin­gą dėl di­des­nių pen­si­jų. Vė­liau vy­ko ei­ty­nės iki Vy­riau­sy­bės.

Mitingą ir eitynes organizavusi Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ taip pat ragina valdžią atsisakyti įmokų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus. „Reikalaujame mažinti skurdą ir nelygybę“, – skelbė vienas protestuotojų plakatų.

Nuo šių metų sausio pensijos dėl indeksavimo jau buvo padidintos. Šiemet jos dar kils dėl perskaičiavimo į taškus pagal naująją tvarką. Tada, kaip planuojama, vidutinė metinė senatvės pensija turint būtinąjį stažą sieks apie 332 eurus – bus 30 eurų didesnė nei 2017 metų pabaigoje. Tačiau „Bočių“ atstovai priminė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) prieš Seimo rinkimus žadėjo didinti pensijas 40 eurų.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis vakar sutiko, jog protestuotojų reikalavimai – teisėti. „Vyriausybės ketinimai ir rengiamos reformos, kurios netrukus bus pristatytos, nukreiptos būtent į tai, kad didėtų gyventojų pajamos. Manau, bet kokia forma išreikštas žmonių reikalavimas yra teisingas ir teisėtas. Tai, jog daug metų nebuvo vykdomos reformos ir tie klausimai nesprendžiami, šiek tiek ilgina procesą. Bet, tikiuosi, šiais ir kitais metais tikrai sugebėsime atlikti darbus, kad žmonėms nebereikėtų rinktis į protestus“, – žurnalistams kalbėjo LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis pabrėžė, jog pensijos jau padidėjusios, ir dar didės, nes „tikrai yra per mažos“. „Tegaliu politikų vardu atsiprašyti, kad tiek daug metų iš pensininkų buvo tyčiojamasi. Bet ši valdžia mato būtinybę užtikrinti žmonėms pajamas, kurios leistų oriai gyventi. Darome viską ir darysime viską, kad pensijos toliau augtų“, – aiškino jis. Anot R. Karbauskio, konkrečiau apie tai, kaip didės pensijos, „pasakys premjeras artimiausiu metu“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar paragino Vyriausybę greičiau paskelbti, kaip bus reformuojama pensijų sistema. „Didele dalimi, matyt, tą nepasitenkinimą lemia ir dalijami pažadai bei nežinomybė. Kuo greičiau bus paskelbtos reformos gairės, tuo taps aiškiau. Labai tikiuosi, jog Vyriausybė sudės taškus, tada bus žinoma, kokia kryptimi judama. Svarbiausia, kad vykdant reformas nebūtų supriešinti žmonės“, – LRT radijui sakė valstybės vadovė.

Ji pažymėjo, kad „judėjimai vyksta“ ne tik tarp pensininkų, bet ir kitose socialinėse grupėse. „Tiek mokytojai, tiek gydytojai, žinoma, norėtų, jog atlyginimai kiltų greičiau“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Vyriausybė žada kitą savaitę pristatyti planuojamas mokesčių, pensijų sistemos ir kitas reformas.