Mindaugas Bastys atsisako Seimo nario mandato
Min­dau­gas Bas­tys tre­čia­die­nį pa­skel­bė at­si­sa­kan­tis Sei­mo na­rio man­da­to. Šios ka­den­ci­jos Sei­me jau 3 par­la­men­ta­rai at­si­sa­kė man­da­tų: Kęs­tu­tis Pū­kas, Ta­das Lan­gai­tis ir Min­dau­gas Bas­tys.

„Opozicija siekia Seimą paversti cirku ir paralyžiuoti darbą. Nenoriu, kad dėl manęs kentėtų politinis darbas, o opozicija krautųsi politinį kapitalą, todėl priėmiau vienintelį šioje situacijoje teisingą sprendimą – garbingai pasitraukti iš Seimo“, – per spaudos konferenciją Seime sakė M. Bastys.

Šį sprendimą jis priėmė parlamente iškėlus iniciatyvą perbalsuoti dėl jo mandato panaikinimo.

M. Bastys į parlamentą išrinktas Zanavykų vienmandatėje apygardoje, tad čia turės būti rengiami nauji rinkimai. Apygarda apima Šakius bei kelias Kauno bei Vilkaviškio rajonų apylinkes.

Klausiamas, ar ketina kandidatuoti naujuose rinkimuose šioje apygardoje, M. Bastys sakė dabar negalintis atsakyti, svarstysiantis.

„Į šį klausimą aš atsakysiu vėliau“, – teigė M. Bastys, kartu jis sakė, kad „visus sprendimus dėl savo tolesnės ateities priimsiu pasitaręs su šeima ir Zanavykų apygardos žmonėmis“.

M. Bastys teigė artimiausiu metu Vyriausiajai rinkimų komisijai įteiksiantis atsistatydinimo prašymą, taip pat tvirtino sprendimą trauktis priėmęs pats, niekieno nespaudžiamas.

„Niekas manęs neragino, tai yra mano vienasmeninis sprendimas“, – sakė M. Bastys.

Kartu parlamentaras teigė jau anksčiau priėmęs sprendimą atsisakyti mandato.

„Šitas sprendimas mano galvoje vyravo gana seniai, praktiškai po VSD pažymos paviešinimo, tik man buvo svarbu įrodyt, kad aš nesu tas, kuo mane bandom parodyti, pasirinkau tą kelią, sudėtingesnį, sunkesnį kaip žmogui. Tikiuosi, kad man tai pavyko įrodyti“, – sakė M. Bastys.

Parlamentaras sakė mandato atsisakęs tik po balsavimo Seime, nes norėjęs „įrodyti savo tiesą“.

„Ir pačioje pradžioje buvo toks mintyse mano sprendimas, ir po KT sprendimo, tačiau buvo ir kita medalio pusė – aš norėjau įrodyti savo tiesą ir man tai pavyko padaryti, ir šiandien aš galiu ramiai pasitraukti“, – kalbėjo M. Bastys.

Kartu jis patvirtino liksiantis politikoje, tik nesakė, su kuria politine partija – Socialdemokratų, kurioje narystę yra sustabdęs, ar nuo jos atskilusių politikos senbuvių kuriama Socialdemokratų darbo.

„Nenoriu susaistyti savęs su jokia partija, aš esu sustabdęs narystę ir jos neatstatęs, dėl tų sprendimų, kuriuos turėčiau padaryti, pasilieku dar sau laiko“, – sakė M. Bastys, ir pridūrė esantis ir būsiantis kairiųjų pažiūrų.

Antradienį per slaptą balsavimą dėl apkaltos M. Bastys išlaikė mandatą. Už mandato panaikinimą balsavo 72 parlamentarai, prieš – 21 Seimo narys, 24 susilaikė. Mandatui panaikinti reikia ne mažiau kaip 85 balsų „už“.

Po šio sprendimo Seimo frakcijoms apsisvaidžius kaltinimais dėl sužlugdyto balsavimo ir parlamentarams pradėjus viešinti nufotografuotus biuletenius, Seime nuspręsta kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją. Komisija turi išaiškinti, ar nebuvo pažeistas balsavimo slaptumas ir ar šiuo klausimu nereikėjo perbalsuoti.

Konstitucinis Teismas M. Bastį pripažino sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją, kai nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju.