Milda Vainiutė: pirmadienį su premjeru aptarsime susidariusią situaciją
Tei­sin­gu­mo mi­nis­trė Mil­da Vai­niu­tė tei­gia ne­to­le­ruo­sian­ti spau­di­mo mi­nis­te­ri­jos dar­buo­to­jams.

Prezidentės kritikos dėl negebėjimo organizuoti darbo sulaukusi ministrė sprendimus žada priimti pirmadienį po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Vakar Teisingumo ministerijai ir man asmeniškai pareikštos abejonės dėl veiklos skaidrumo ir gebėjimo spręsti pavaldžių institucijų problemas. Užtikrinu – dėsime visas pastangas, kad pradėti darbai ir būtinos pertvarkos bei reformos tiek bausmių vykdymo sistemoje, tiek ir kitose ministerijai pavaldžiose įstaigose būtų tęsiami“, – teigiama ketvirtadienį išplatintame M. Vainiutės pranešime.

Ji teigia, kad nedelsiant bus atliktas nešališkas patikrinimas dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie ministerijos darbuotojų patiriamą spaudimą ar trukdymą atlikti pareigas.

„Tokie veiksmai negali būti ir nebus toleruojami“, – pabrėžė teisingumo ministrė.

Trečiadienį per spaudos konferenciją Teisingumo ministerijos darbuotoja Rasa Kazėnienė pareiškė, kad vykdant kalėjimų sistemos auditą teisingumo viceministras Raimondas Bakšys jai ir jos kolegei darė spaudimą, jog skubiai nebūtų kreiptasi į teisėsaugą dėl nustatytų pažeidimų.

„Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyrius yra tiesiogiai pavaldus ministrui, aš asmeniškai priimu sprendimus ir koordinuoju šio skyriaus veiklą. Pasibaigus auditui Pravieniškių pataisos namuose ir nustačius galimas rizikas visoje bausmių vykdymo sistemoje, su auditorėmis aptarėme 2018 metų audito planą, pagal kurį šiuo metu atliekamas auditas pačiame Kalėjimų departamente. Šis auditas turi būti baigtas kovo mėnesio pabaigoje“, – teigia M. Vainiutė.

Ji pirmadienį planuoja susitikti su iš atostogų grįšiančiu premjeru.

„Pirmadienį su premjeru aptarsime susidariusią situaciją ir remiantis jo išreikšta nuomone bus priimami sprendimai“, – teigiama jos pranešime.

M. Vainiutė pabrėžė, kad svarbu užtikrinti, jog valstybėje prasidėjęs skaidrinimo procesas nebūtų stabdomas jokiomis aplinkybėmis.

Ji teigė siūlysianti ateityje centralizuoti visus valstybės įstaigų auditus atliekančius padalinius, kad būtų išvengta bet kokių abejonių dėl galimybės auditoriams daryti įtaką.

Teisingumo ministrė trečiadienį sulaukė siūlymų trauktis iš pareigų, nes R. Kazėnienė ir premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas apkaltino viceministrą R. Bakšį kišantis į Kalėjimų departamento auditą ir realiai vadovaujant ministerijai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad ministrės ir kompetencija eiti pareigas kelia abejonių.

„Akivaizdu, kad ministrė nekontroliuoja padėties ministerijoje ir negeba sklandžiai organizuoti darbo“, – sakoma Prezidentės spaudos tarnybos BNS pateiktame komentare.